Preparat na barszcz

Zprzygotowanie barszczuw słoiku to bardzo wygodny, złożony rodzaj przyprawy, który pozwala każdej gospodyni zaoszczędzić czas na gotowaniu i poświęcić go swojej ukochanej rodzinie. W końcu trzeba ugotować cały bulion mięsny, dodać do niego ziemniaki i kapustę, otworzyć słoik tego cudownego preparatu i Twój charakterystyczny barszcz jest gotowy. Dlatego jeśli masz taką możliwość, nie leń się i przygotuj kilka trzech słoików tego cudownego preparatu na zimę. Pomoże Ci w tym nasz przepis poniżej..

Do przygotowanie do barszczu okazał się pyszny, aromatyczny i naturalny, do tego trzeba dobrać tylko najlepsze składniki:

Preparat na barszcz

pomidory - 1 kg
buraki - 3 kg
słodka papryka - 1 kg
marchewki - 1 kg
cebula - 1 kg
dowolna pietruszka - 200 gr.
olej roślinny - 1 szklanka
cukier granulowany - 7 łyżek
sól - 3 łyżki
ocet 9% - 150 ml
woda - 2 filiżanki (500 ml)

Metoda gotowania:

Najpierw musisz umyć i obrać marchewki, zetrzeć je na grubej tarce i wysłać do smażenia na oleju słonecznikowym przez 15-20 minut, aż staną się miękkie..Cebule należy obrać, pokroić w drobną kostkę i udusić do marchewki..

Buraki należy obrać, również zetrzeć na grubej tarce, a po duszeniu marchewki i cebuli przez 7-10 minut dodać do nich. Wlej tam wodę i gasić wszystko razem przez 15 minut

Słodką paprykę należy dobrze umyć, przekroić na pół, łodygę, usunąć pestki i pokroić w paski, tak jak do gotowania domowe lecho. Wyślij paprykę po burakach na patelnię.

Umyj pomidory, usuń szypułki, pokrój w kostkę o wielkości około 1 cm i dodaj do garnka do gulaszu.

Preparat na barszcz

Dodaj sól, cukier granulowany i ocet, wszystko dokładnie wymieszaj i gotuj na wolnym ogniu przez kolejne 15 minut.

Po upływie określonego czasu polać wszystko wstępnie umytą i drobno posiekaną natką pietruszki, wymieszać i gotować na wolnym ogniu przez kolejne 5 minut, aż do całkowitego ugotowania.

Gotowy gorący dressing do barszczu należy zapakować do wcześniej przygotowanych czystych, suchych sterylnych słoików, zwinąć i pozostawić do naturalnego schłodzenia w temperaturze pokojowej.

Zgodnie z tym przepisem produkcja to 12-14 puszek o pojemności 0,5 litra sosu barszczowego.

Preparat na barszcz

Przechowywane takie przygotowanie do barszczu, także marynowane pomidory z papryką, w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu - piwnicy, spiżarni lub piwnicy.


» » Preparat na barszcz