Marynowane różne warzywa na zimę

Marynowane różne warzywa na zimę

Proponuję przygotować półmisek warzyw na zimę według tego naprawdę prostego przepisu. Zdjęcia krok po kroku pomogą ci szybko i łatwo wykonać obrabiany przedmiot.

Składniki: papryka, woda, cukinia, Biała kapusta, cebula, marchewka, ogórki, pomidor, cukier, Sól, ocet winny, czosnek

Tak przygotowane marynowane warzywa są nieporównywalne z ziemniakami i różnymi zbożami. Ponadto będzie odpowiednią opcją na mroźną zimową przekąskę warzywną na każdą okazję. Marynowane, chrupiące warzywa zimą są dobrym substytutem świeżości.

Marynowane różne warzywa na zimę

Skład: ogórki, kapusta, pomidory, cukinia, papryka, marchew, cebula i czosnek - dobieramy proporcje według własnych upodobań.

Marynata na jeden 3-litrowy słoik:

1,5 l wody:cukier - 4 łyżki. l.;

sól - 2 łyżki. l.;

ocet 9% - 0,5 łyżki.

Jak gotować różne warzywa na zimę

Zanim zaczniesz marynować, przygotowujemy jedzenie. Zwracam uwagę, że pomidory w obrabianym przedmiocie muszą być gęste, bez pęknięć, aby pozostały nienaruszone w marynacie. Pozostałe warzywa - umyj, odetnij szypułki, obierz i posiekaj.

Pokrój kapustę na duże plastry (plastry), cukinię, marchewkę - na plasterki, paprykę pokrój wzdłuż na 4 części. Czosnek - całe zęby, cebula - całe lub połówki.

Warzywa wkładamy do wysterylizowanych słoików.

Marynowane różne warzywa na zimę

Wlej wodę do dużego pojemnika, aby po zanurzeniu w nim napełnionych puszek nie przykrył ich całkowicie i nie podpalił. Ile powinno być wody - widać na poniższym zdjęciu.

Teraz szybko przygotuj marynatę. Wlej wodę do rondla, podpal, następnie dodaj cukier, sól, ocet i poczekaj aż się zagotuje.

Napełnij słoiki gotową gorącą marynatą, przykryj pokrywkami.

Marynowane warzywa na zimę

Gotowe lub gotowe słoiki z warzywami i marynatą wkładamy do wrzącej wody o dużej pojemności i podgrzewamy przez 15 minut.

Dobrze zwinąć i odwrócić.

Marynowane warzywa na zimę

Na jeden dzień zawiń w ciepły koc.

Pyszny talerz marynowanych warzyw należy przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu.


Zobacz podobne przepisy

» » Marynowane różne warzywa na zimę