Ogórki konserwowe

Zwracamy uwagę na przepis - ogórki konserwowe z potrójnym wypełnieniem. Takie ogórki okazują się niesamowicie smaczne, pachnące, delikatne i chrupiące, więc będą godną ucztą na każdym świątecznym stole..

Jak również Ogórki konserwowe GOST według naszej receptury przygotowywane są z dodatkiem przypraw i zalewane marynatą z kwasu octowego i soli kuchennej. Przeczytaj więcej o metodzie gotowania poniżej..

Wymagane składniki na słoik o pojemności 3 litrów:

ogórki

zielenie - parasole koperkowe, liście czarnej porzeczki, seler, pietruszka

czosnek - 3-5 ząbków,

korzeń lub liście chrzanudo marynaty:

sól - 90 g

cukier - 35 g

ocet 9% - 100-150 g

Metoda gotowania:

Powinieneś także zacząć konserwować ogórki domowe marynowanie ogórków - ze starannym doborem surowców. Wszystkie ogórki powinny być mniej więcej tej samej wielkości i dojrzałości, najlepiej świeżo zebrane.

świeże ogórki

Owoce należy dokładnie umyć i odciąć im ogonki..

Następnie na dnie przygotowanych słoików należy ułożyć umyte warzywa, szczelnie nałożyć ogórki i przykryć je gałązkami kopru i pietruszki.

Następnie zawartość słoików należy zalać wrzątkiem, przykryć pokrywkami i odstawić na 2 - 3 minuty i spuścić wodę do rondla. Powtórz tę samą procedurę jeszcze raz.

Za drugim razem na bazie wody spuszczonej ze słoików należy przygotować marynatę, gotować przez 2-3 minuty, a następnie zalać nią słoiki z ogórkami. Następnie szybko zwinąć puszki, odwrócić do góry nogami i zawinąć w ciepłe do samodzielnej sterylizacji.

ogórki w 3-litrowych słoikach

Korzystając z tej technologii, możesz również gotować sałatka z ogórków konserwowychpoliczek i zielony.

Przechowuj ogórki jak półfabrykaty z squasha, lepiej w chłodnym miejscu.


Zobacz podobne przepisy

» » Ogórki konserwowe