Kompot z melona na zimę

Okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych, przygotuj się kompot z melona na zimę, Przepis, który jest przedstawiony poniżej, a przez całą zimę będziesz się cieszyć delikatnym aromatem i miodowym smakiem słonecznego lata.

Koturny Melon

więc, kompot z melona na zimę - gotowanie.Na początek musisz wybrać dojrzałe, ale nie przejrzałe owoce melona, ​​pokroić w plasterki, oderwać sękaty środek i nasiona, usunąć skórkę. Miąższ melona pozostały po obraniu należy pokroić na małe kawałki lub kostkę i natychmiast umieścić w czystych, suchych słoikach przygotowanych wcześniej. Jeśli melon jest niedojrzały, należy go blanszować we wrzącej wodzie przez 5-8 minut.

Następnie należy przygotować syrop na bazie 1 litra wody - 1,5 kg granulowanego cukru, doprowadzić go do wrzenia i wlać do zawartości puszek, aby trochę płynu przelewała się. Ta technika jest zawsze używana na przykład podczas przygotowywania dowolnych kompotów, kompot jabłkowy lub odpływ, lekko przelewający się syrop z puszki, całkowicie wypiera stamtąd całe powietrze, co pozwala lepiej zakonserwować kompot z puszki.

Piękny melon

Następnie słoiki z kompotem należy przykryć pokrywkami i umieścić w specjalnym pojemniku do sterylizacji. 0,5 litrowe słoiki, sterylizować - 15 minut, 1 litrowe słoiki - 20 minut, trzylitrowe - 30-35 minut.

Po sterylizacji kompot z melona na zimękonieczne jest zwinięcie pokrywek, odwrócenie do góry nogami i zawinięcie w ciepło, aż całkowicie ostygnie.

Przechowuj taki przedmiot jak marynowana dynia, ogórki, pomidory, sałatki, konfitury, dżemy i marmolady, najlepiej w chłodnym, suchym, ciemnym miejscu.


» » Kompot z melona na zimę