Kompot z melonaZimą ze względu na brak świeżych owoców zaczynam otwierać słoik po słoiku zimowych kompotów. Jeśli latem warzę napoje z dojrzałych jagód, to zimą nie będzie ich już można znaleźć. Oczywiście byłyby w sprzedaży, ale nie sumują ceny dla siebie. Dlatego latem staram się zakorkować wiele różnych kompotów na zimę. To jest świetne, gdy masz dzieci. Nie zawsze chcą herbaty i kawy, a nawet dzieci nie zawsze mogą otrzymać jedzenie. Na takie przypadki mam w spiżarni przepyszne słodkie kompoty, w tym kompot z melona o smaku karmelu na zimę, przepis, na który opowiem Wam dzisiaj. Jeśli będziesz postępować zgodnie z każdym krokiem na moim zdjęciu, zimą będziesz miał wspaniały napój. Zapach melona kompot z melona na zimę nie zniknie, a raczej stanie się bardzo nasycone.


Składniki
Wymagane produkty:

- 400 gramów melona-
- 1,8 litra wody-
- 150 gramów miodu-
- 150 gramów cukru pudru.Melona pokroić w plasterki
Obieram melona i oddzielam pestki od środka. Melona kroję w kostkę. W przypadku takiego kompotu lepiej kupić uzbecki melon, ponieważ są one bardzo pachnące i nadadzą napojowi całe ciepło i zapach.


Dodaj cukier
Melona zalać 1 litrem gorącej wody i dodać do niego cukier granulowany.
Melon powinien być jak najbardziej karmelizowany z niewielką ilością wody. Gotuj melona w słodkim syropie przez 20 minut.


Dodaj syrop
Następnie wlewam odpowiednią ilość miodu. Sprawi, że kompot będzie jeszcze bardziej aromatyczny, co dobrze wpłynie na jego smak. Bardzo fajny i ten przepis ze zdjęciem kompotu malinowego z pomarańczą na zimę bez sterylizacji.


Wlej do słoika
Gdy miód się rozpuści, kompot wymieszaj łyżką, a następnie wlej pozostałą wodę. Doprowadzam do wrzenia i od razu wlewam do gorących słoików.


Uszczelniamy banki
Zakręcam słoiki pokrywkami, aby zapach kompotu nie zgasł.


Gotowe danie
Kompot powinien całkowicie ostygnąć pod „futrem” i dopiero wtedy wkładam go do spiżarni, gdzie przechowuję wszystkie zimowe preparaty. Pamiętaj, aby to przygotować kompot jabłkowo-gruszkowy na zimę bez sterylizacji.


Przepis na kompot z melona
Nie próbowałem smaczniejszego kompotu i tej samej opinii wszystkich moich znajomych, którzy pili mój kompot melonowy o smaku karmelowym na zimę.
Taki napój jest szczególnie dobry, jeśli przed użyciem jest schładzany na zimno, a następnie wlewany do szklanek..

Smacznego!
» » Kompot z melona