Marynowany squash

W środku sezonu letniego dojrzewają bardzo przydatne i zaskakująco piękne warzywa - dynia. Squash, są kuzynami squasha i cukinii i należą do rodziny dyni. Te niesamowicie smaczne owoce zdecydowanie warto przygotować na zimę, aby później uszczęśliwić rodzinę pysznymi przekąskami.

Przepisy na marynowaną dynię które są przedstawione poniżej, możesz zakupić nie tylko osobno, ale także jako mieszana sałatka zawarte w mieszankach warzywnych, co jest niewątpliwie zwycięską opcją podczas serwowania.

A więc 3 przepisy na domowe patissony:

1. Marynowana kabaczka bez sterylizacji

squash w słoiku

Na podstawie jednego 3-litrowego słoika należy wybrać młodą, świeżą, niedojrzałą zielonkawo-białą lub zielonkawo-żółtą dyni o niewielkich rozmiarach, dokładnie ją umyć i usunąć resztki jajnika i szypułek.Przepis na przyprawę do marynowania dyni jest taki sam jak na marynowanie cukinii - 4-5 gałązek świeżego koperku i selera, 2-4 liście chrzanu, 1-2 strąki ostrej czerwonej papryki, 3-5 ząbków czosnku..

Przygotowane, umyte zioła i przyprawy układamy na dnie czystego, suchego słoika, a na wierzch szczelnie kładziemy dynię, zalewamy wrzątkiem przez 30 minut i odsączamy. Z wody spuszczonej z puszek przygotować marynatę z ilości 5 litrów wody, 200 g cukru, 175 g soli i 200 g octu 9%, zalać gotującą się marynatą na słoiki z dynią na samą górę, tak aby trochę marynaty wylała się na wierzch i zrolowała.

2. Ogórki i marynowana dynia na zimę.

ogórki i kabaczki w słoiku


 Z jednego litrowego słoika należy dobrać 450 g ogórków do 10 cm długości, 150 g młodej małej kabaczki, 20 g ziół i przypraw, 3-4 ząbki czosnku, 380 g nadzienia - marynata przygotowana według poprzedniej receptury.

Ogórki i kabaczki należy dokładnie umyć. Umieść zioła, czosnek i przyprawy na dnie wstępnie umytego słoika, a następnie ułóż ogórki i dusić warstwami, naprzemiennie ze sobą. Następnie zawartość słoika zalać przygotowaną marynatą i odstawić do sterylizacji na 10 minut, a następnie zwinąć.

3. Różne pomidory, ogórki i dynia.

różne warzywa w słoiku

 Na podstawie 3-litrowego słoika konieczne jest wybranie owoców ogórków, pomidorów i dyni w dowolnym stosunku, w łącznej ilości nie większej niż 1800 g.

Na dnie wcześniej przygotowanego czystego, suchego słoika należy położyć 3-4 gałązki kopru i pietruszki, kilka ząbków czosnku, 3-4 groszki ziela angielskiego a na wierzchu w chaotyczny sposób ułożyć różne warzywa.

Następnie zawartość słoika napełnij marynatą przygotowaną według powyższego przepisu i odstaw do sterylizacji na 20 minut, następnie zawijaj słoik.

Ponadto oba rodzaje półfabrykatów różnych warzyw można wykonać bez sterylizacji, zalewania na gorąco, co znacznie zaoszczędzi Twój czas.


Zobacz podobne przepisy

» » Marynowany squash