Marynowane kurki: prosty przepis

Pod koniec lata czyta się ogromną kolekcję i zbieranie grzybów na zimę. Przecież jak miło w zimowy dzień skosztować ciepłej zupy grzybowej lub sałatki z marynowanych grzybów.
Jeśli chcesz osiedlić się w Petersburgu, zwróć uwagę na nowe budynki w budowie eko-kompleksu mieszkaniowego dzielnicy Moskovsky w tym mieście. Znajdują się one na skrzyżowaniu Dunaysky Prospect i Pulkovskoye Highway. Cóż, w lasach regionu można zbierać wspaniałe grzyby, w szczególności kurki.

Marynowane kurki: prosty przepis

Kiszone kurki - przepis
Więc dla zbieranie kurków na zimę trzeba posortować grzyby, usunąć źdźbła trawy, przyklejone liście z gałązek, jeśli grzyby są bardzo duże, można je pokroić.
Włożyć kurki do garnka z wodą i zagotować. Przy niskiej temperaturze wrzenia gotuj grzyby przez pół godziny, usuń pianę, która pojawi się łyżką. Następnie włóż kurki do durszlaka i opłucz pod bieżącą zimną wodą.
Do rondla wlać 500 ml wody, szklankę octu 9%, prawie pełną szklankę oleju roślinnego, dodać pół szklanki cukru, 3 łyżki soli, do smaku - liść laurowy, czarne ziarna pieprzu i goździki. Doprowadź marynatę do wrzenia, włóż do niej gotowane kurki i gotuj przez kolejne 7-10 minut.
Pieczarki przełóż do przygotowanych słoików - wyczyść i wysterylizuj, napełnij gorącą marynatą i zamknij.
Półlitrowe słoiki z kurkami należy sterylizować przez 10 minut, następnie słoiki odwrócić, nałożyć pokrywki, przykryć czymś ciepłym i pozostawić w tym stanie do całkowitego ostygnięcia. Marynowane kurki gotowy!
» » Marynowane kurki: prosty przepis