Buraczki konserwoweBuraki marynowane na zimę w puszkach wykorzystywane są jako samodzielna przekąska lub jako preparat do barszczu. Osobiście czasami używam go do tych celów, chociaż niektórzy mogą nie dodawać do takiego dania marynowanych buraków. Ale wierz mi, często jego smak tylko dodaje bogactwa i blasku pierwszemu daniu..
Tak więc, jak już zrozumiałeś, w tej klasie mistrzowskiej oferuję ci przepis na gotowanie buraczki konserwowe na zimę.


składniki do buraków kiszonych
Aby przygotować 10 półlitrowych słoików marynowanych buraków, potrzebujemy:
- buraki - 4,3 kg,
- cukier granulowany - 100 gramów,
- sól - 100 gramów,
- kwas octowy 80% stężenie - 30 gramów,
- cynamon - 1,5 grama,
- goździki - 1 gram,
- ziele angielskie - 1 gram,
- czarna ostra papryka - 1 gram,
- liść laurowy - 2 gramy,
- woda do marynaty - 2l.opłucz buraki
Kiedy więc wszystkie nasze składniki są już gotowe, przejdźmy do samego przygotowania półfabrykatu. Dokładnie opłucz świeże buraki w zimnej bieżącej wodzie. Cięcie korzeni i liści.


ugotować buraki
Buraki włożyć do wrzącej wody do blanszowania. Gotujemy przez około 10-15 minut. Następnie wyciągamy go z wrzącej wody.


pokrój buraki
Następnie łatwo obierz buraki. Myjemy go pod bieżącą zimną wodą. Pokrój w dużą kostkę, jak widać na zdjęciu.


włóż buraki do słoików
Następnie przygotujemy puszki na puste miejsca. Odpowiednie są najlepsze (wygodniejsze) półlitrowe słoiki. Oparzemy je wrzątkiem lub smażymy w piekarniku. Na dnie czystych puszek położyć liść laurowy, kawałek cynamonu, goździki oraz słodką paprykę i groszek, a następnie mocno ułożyć posiekane buraki. Gotowanie marynaty. Aby to zrobić, dodaj sól i granulowany cukier do wrzącej wody (2 litry). Doprowadź mieszaninę do wrzenia. Gotujemy około 10-15 minut i zalewamy octem.


sterylizuj puszki
Napełnione słoiki zalać wrzącą marynatą. Słoiki zakrywamy pokrywkami i umieszczamy w garnku z gorącą wodą do sterylizacji. Sterylizujemy słoiki o pojemności 0,5 litra przez 10 minut. Potem je wyjmujemy. Uszczelniamy i chłodzimy hermetycznie.


gotowe buraki marynowane
Półfabrykaty gotowe - wyślemy je po schłodzeniu do miejsca ich przechowywania (szafa, piwnica). Radzę też zwrócić uwagę na przepis na kolejny przydatny preparat na zimę. - marynowana czerwona cebula z burakami i kardamonem, smaczne i nieskomplikowane.
Do tego czasu życzę smacznego!

Zobacz podobne przepisy

» » Buraczki konserwowe