Buraki w puszkach: najlepsze przepisy

Buraki na zimę może być bardzo różnorodny - to marynowane buraki i kawior z tego zdrowego warzywa i różne konserwy. Należy zaznaczyć, że półfabrykaty buraczane można wykorzystać jako przystawkę do mięsa, często są też używane jako dodatek do barszczu..Buraki w puszkach: najlepsze przepisy

Jedną z najczęstszych metod zbioru buraków na zimę jest konserwowanie, czego efektem jest bardzo ciekawy produkt w puszkach. Istnieje kilka przepisów na gotowanie buraki w puszkach, którym się z Tobą podzielimy.
Buraki w puszkach - przepis Nr 1
Ugotuj 700-800 g buraków, obierz i pokrój w średnią kostkę. Buraczki podziel na sterylne słoiki, naprzemiennie warstwami tego warzywa i obranych ząbków czosnku (całkowitą ilość czosnku dobierz według własnego uznania). Słoiki powinny być wypełnione do góry, wykończeniem będzie kilka liści laurowych, kilka goździków i ziaren pieprzu.
Aby przygotować nadzienie, należy zagotować litr wody, dodać po 40 g soli i cukru, ponownie zagotować i dodać 60 ml octu. Zalej słoiki taką wrzącą solanką. Jeden litr solanki wystarcza na około 4-litrowe słoiki. Przykryj słoiki pokrywkami i sterylizuj przez 12 minut. Następnie zwiń pokrywki, odwróć puszki do góry nogami, aż całkowicie ostygną. Możesz też gotować pomidory z burakami.
Buraki w puszkach - przepis numer 2, bez octu
Umyte buraki odetnij korzenie i ogony (weź 2 kg), włóż do rondla, zalej zimną wodą i gotuj do miękkości. W tym samym czasie przygotuj solankę - wlej litr wody do naczynia, dodaj łyżkę deserową soli, zagotuj na średnim ogniu.
Po ugotowaniu odczekaj, aż buraki lekko ostygną, a następnie obierz je, pokrój na średnie kawałki i umieść warzywo w wysterylizowanym słoiku. Buraczki zalać gorącą solanką, przykryć, słoik włożyć do garnka z wodą i zagotować. Pamiętaj, aby pod słoiki umieścić gąbkę lub ściereczkę. Sterylizuj litrowy słoik po gotowaniu na małym ogniu przez 50 minut. Słoik szczelnie zamknij pokrywką, odwróć, umieść w ciepłym miejscu na jeden dzień, a następnie ponownie odwróć i przechowuj.
Zobacz podobne przepisy

» » Buraki w puszkach: najlepsze przepisy