Marynowane boczniakiDzięki temu przepisowi marynowane boczniaki są szybko przygotowywane w domu i są pyszne. Długo szukałam przepisu na marynowanie grzybów w domu, żeby mi się spodobał i teraz go znalazłam. Pieczarki według tego przepisu w pełni zaspokoiły moje potrzeby. Nie są bez smaku (jak to często bywa przy nieudanym przepisie), umiarkowanie słone, umiarkowanie kwaśne.
Czas - 40 minut.
Porcje - pół litra puszki.


Składniki do przygotowania marynowanych boczniaków

Składniki:
- grzyby - 500 g-
- sól - 1 łyżka. l. (bez slajdu)-
- cukier - 1/2 łyżki. l.-
- goździki - 2 pąki-
- ziele angielskie - 4 szt.-
- czarne ziarna pieprzu - 6 sztuk-
- liść laurowy - 2 szt.-
- słonecznik lub oliwa z oliwek - 1 łyżka. l.-
- ocet - 1 łyżka. l.-
- czosnek - 1 bolec-
- woda - 250 ml.

Boczniaki i pieczarki można kupić w supermarkecie przez cały rok. Więc na każde wakacje jest możliwość przygotowania świetnej przekąski - Grzyby marynowane.
opłucz i posiekaj grzyby
Bardziej lubię boczniaki. Staram się kupować małe pieczarki do marynowania. Oddzielam boczniaki od wspólnej gałęzi, odcinam nogi, myję grzyby. Jeśli mam pieczarki do marynowania, to nogi grzybów nie są całkowicie odcinane, ale o 1/3.
gotować grzyby przez 20 minut
Wrzucam przygotowane grzyby do wrzątku. Powstałą piankę należy zebrać i wyrzucić. Gotuję grzyby przez 20 minut, przykrywając naczynia pokrywką.
dodaj olej i przyprawy
Następnie dodaję przyprawy i olej. Gotuję grzyby w zalewie przez 17 minut. Następnie dodaję ocet do marynaty i po kolejnych 3 minutach gotowania zdejmuję z ognia. Do marynaty wrzucam posiekany czosnek.
Grzyby przenoszę do wysterylizowanego słoika
Odstawiam grzyby do ostygnięcia. Schłodzone grzyby przenoszę do wysterylizowanego słoika. Grzyby są już gotowe do spożycia, ale będą smaczniejsze, jeśli staną w lodówce dzień lub dwa.
Przepis na marynowane boczniaki
Marynowane boczniaki według tego przepisu są pyszne! Ponieważ marynata zawiera olej, nie trzeba dodawać jej do grzybów, wystarczy dodać koper. Smacznego!
» » Marynowane boczniaki