Pieczarki marynowaneKto nie lubi pysznych, chrupkich i pobudzających apetyt marynowanych grzybów? Wiele osób lubi jeść tak wspaniałą przystawkę, zwłaszcza z mocnym alkoholem. Dlaczego więc nie ugotujemy go sami. Ponadto, Grzyby marynowane, jak boczniaki i pieczarki, które można dziś kupić przez cały rok w każdym supermarkecie.
Marynowanie pieczarek jest dość wygodne, ponieważ nie są to grzyby leśne. Są przygotowywane bardzo szybko, można je przygotować zaledwie kilka godzin przed świętem i podać. Ale można je również przygotować dzień przed zgromadzeniem gości, co znacznie zaoszczędzi czas. Ponieważ wcześniej przygotowałeś marynowane pieczarki, możesz uwolnić się od kłopotów w przeddzień uroczystości.
Marynowanie pieczarek nie jest zimowym przędzeniem grzybów leśnych, które zajmuje dużo czasu. Jest to szybki i łatwy proces, który każdy może wykonać bez obawy, że zrobi coś złego lub zostanie otruty, nie będąc doświadczonym zbieraczem grzybów. W końcu pieczarki są uprawiane w warunkach szklarniowych i nie gromadzą w sobie toksycznych substancji. Dlatego po prostu nie można ich otruć..Składniki

Składniki:
- pieczarki - 500 gramów,
- ocet - 3 łyżki stołowe.,
- rafinowany olej roślinny - 3 łyżki.,
- czosnek - 2 ząbki,
- liść laurowy - 4 szt.,
- ziarna pieprzu - 5 szt.,
- cukier - 0,25 łyżeczki.,
- sól - 0,5 łyżeczki.umyj grzyby
Umyj pieczarki pod bieżącą wodą i włóż do rondla.


zalać wrzącą wodą, dodać ocet
Zalej je wrzątkiem, dodaj 1 łyżkę. ocet i odstaw na 45-50 minut.


dodaj ocet, czosnek, przyprawy
Następnie wyjmij je z wody i umieść w pojemniku do wytrawiania, który może być plastikowy, szklany lub żelazny. Wyciśnij obrane ząbki czosnku do pieczarek, wlej olej roślinny, 2 łyżki. ocet, włóż liść laurowy i ziarna pieprzu. Jeśli chcesz ostrzejszą przekąskę, dodaj odpowiednią ilość czosnku i octu.


marynowane pieczarki
Wszystko dobrze wymieszaj, zamknij pojemnik pokrywką i pozostaw grzyby do marynowania w lodówce na 2-3 godziny. grzyby w zalewie przenieś do pięknego wazonu i podawaj. Jeśli grzyby spędzają więcej czasu w marynacie, to jest w porządku, to tylko sprawi, że będą smaczniejsze.
» » Pieczarki marynowane