Metody marynowania cebuli

W celu lepszej konserwacji lub przygotowania różnych potraw (w tym konserw) różne rodzaje cebuli są marynowane. Najczęściej marynowana cebula, małe cebule odmian słodkich sałatek, szalotki i pory. Szczególnie chcę to zauważyć przekąski na zimę z porów. Jeśli nie uprawiasz go w ogrodzie, zakup tego przysmaku w sklepie lub na rynku nie będzie trudny. Przekąski do zimowego przechowywania z niej są niskokaloryczne i są wskazane do żywności dietetycznej. Jednak wiele rodzajów cebuli z przyciętymi ziołami i korzeniami podlega marynowaniu..
Po co marynować cebulę? Wiele osób po prostu nie może jeść świeżej cebuli o określonym smaku i charakterystycznym zapachu. Ale marynowane - proszę! To zupełnie inna sprawa! A w sałatkach nie możesz się bez tego obejść. Niektórzy po prostu parzą cebulę wrzącą wodą lub moczą w roztworze octu. Niemniej jednak lepiej marynować cebulę zgodnie ze sprawdzonymi przepisami. Następny przepis jest prosty i szybki. Na nim cebula jest smaczna i chrupiąca. Idealnie nadaje się zarówno do sałatek, jak i po prostu do jedzenia i oczywiście do mięs.Metody marynowania cebuli

Tak więc, aby uzyskać przepis na marynowanie cebuli, potrzebujesz:
- kilka dużych cebuli,
- 250 ml wody,
- 65-70 ml 9% octu,
- 50 gramów (3 łyżki) cukru,
- ? łyżka Sól.
Cebulę kroi się na półpierścienie lub krążki i umieszcza w małym szklanym słoju. Przygotowywana jest marynata. W tym celu wodę miesza się z cukrem i solą i doprowadza do wrzenia. Następnie dodaje się ocet i dopiero po ugotowaniu cebulę zalewamy marynatą. Słoik przykrywa się pokrywką i po ostygnięciu (po 1-1,5 godziny) cebula będzie gotowa do spożycia. Gotową marynowaną cebulę można przechowywać tylko w lodówce. Schłodź i pokrój, jeśli to konieczne, przed włożeniem do naczyń..
Marynata, którą polano cebulę, można wykorzystać do innych przepisów. Na przykład do marynowania kapusty, siekanych warzyw z papryką, ziołami i przyprawami. Możesz spróbować polać tę marynatę pokrojone w kostkę buraki lub ogórki w kółko. Warzywa powinny parzyć przez noc i możesz spróbować.

Metody marynowania cebuli

Możesz również szybko marynować cebulę w soku z cytryny. Nawiasem mówiąc, ocet i sok z cytryny są dla siebie świetnymi substytutami. Marynowana cebula w soku na ciepło i zimno. Składniki do marynowania w soku z cytryny:
- 1 średnia cytryna,
- 1 cebula,
- 50 ml wody,
- 1 łyżeczka Sahara,
- 1 łyżeczka Sól,
- 1 łyżeczka olej roślinny,
- mielony pieprz i zioła do smaku.

Metody marynowania cebuli

Cebulę kroi się w taki sam sposób, jak w pierwszym przepisie. Z cytryny wyciska się sok i dodaje do niego przegotowaną wodę o temperaturze około 50 C, cukier, sól, posiekane warzywa i mielony pieprz, olej roślinny. Wszystko jest dokładnie wymieszane. Cebulę wlewa się marynatą, aby była całkowicie nią pokryta. Cebulę marynuje się, aż marynata ostygnie do 20-25 C (do temperatury pokojowej). Następnie cebula jest filtrowana i używana zgodnie z przeznaczeniem. Przy dłuższym przechowywaniu stężenie marynaty według przepisu „Zbieranie cebuli na zimę»Należy zmniejszyć, czyli dodać mniej soku z cytryny lub octu.
Zobacz podobne przepisy

» » Metody marynowania cebuli