Pieczarki marynowane w domuGotowanie marynowanych pieczarek w domu jest w mocy nawet początkującego kucharza. Nie wymaga to żadnych specjalnych składników ani urządzeń i zajmuje bardzo mało czasu. Marynowane pieczarki przechowuje się w lodówce przez kilka dni w szczelnie zamkniętym, czystym słoiku. Do gotowania wybieraj najświeższe grzyby - borowiki, bez ciemnienia i plam, najlepiej małe.
Gotowanie zajmie 30 minut, danie będzie gotowe za 5-6 godzin. Z podanych składników otrzymasz puszkę o pojemności 0,5 litra. A także okazują się bardzo smaczne marynowane grzyby z jabłkiem i cynamonem, co można również zrobić w domu.


Składniki
Składniki:
- świeże pieczarki - 300 g-
- ocet 6% - 10 g-
- cukier granulowany - 15 g-
- sól - 7 g-
- woda - 200 ml-
- olej roślinny - 20 g-
- kolendra - 1 łyżeczka.-
- nasiona gorczycy - 1 łyżeczka.-
- liść laurowy, pieprz czarny (groszek).moje grzyby
Do marynowania w domu wybieramy najmniejsze grzyby, po pierwsze nie trzeba ich kroić, a po drugie najczęściej są najświeższe. Brudne grzyby należy namoczyć w zimnej wodzie przez kilka minut i umyć, a jeśli widoczny brud jest niewidoczny to wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką.


pieczarki na parze
Steam w dowolny wygodny sposób. Do tego nadaje się parowiec, multicooker lub najzwyklejszy rondel z durszlakiem. Czas gotowania zależy od wielkości pieczarek - około 6-8 minut.


przygotowanie marynaty
Podczas przygotowywania grzybów robimy marynatę. Podgrzej wodę z solą, cukrem granulowanym do wrzenia, dodaj kolendrę, gorczycę, liść laurowy, 6-20 ziaren czarnego pieprzu, zalej 6% octu i oleju roślinnego, gotuj marynatę 2-3 minuty.


polać grzyby marynatą
Jesteśmy gotowi do zmiany grzyby do głębokiej miski, napełnij gorącą marynatą. Po ostygnięciu połóż na wierzchu niewielki ładunek (zwykły spodek, który je „utopi”) i wstaw do lodówki na 5-6 godzin.


przenieść do słoika
Albo wszystko razem z marynatą wkładamy do słoika, tak aby marynata pokryła zawartość na około 1 centymetr.


zakasać
Słoik grzybów można przechowywać w lodówce przez kilka dni, można z nich zrobić pyszną sałatkę lub podawać osobno jako zimną przekąskę.


gotowe grzyby
Gotowe grzyby.
» » Pieczarki marynowane w domu