Szybkie marynowane pieczarkiBardzo smaczne, bardzo łatwe w przygotowaniu i bardzo piękne pieczarki marynowane. Grzyby marynuje się niemal natychmiast w gorącej solance. Ponadto same pieczarki nie wymagają długotrwałego ogrzewania ani solenia. Można je jeść prawie na surowo. Dzięki temu grzyby są aromatyczne i chrupiące. Same w sobie są świetne. Marynowane grzyby instant należy spożywać do przystawki i do dań głównych. A dzięki nim możesz ugotować bardzo skuteczne sałatki i pizzę..
Grzyby są przechowywane w lodówce przez cały miesiąc. Z proponowanych składników otrzymasz półlitrowy słoik. Chcesz więcej grzybów? Zwiększ ilość produktów! I tak, nie zapomnij o tym marynowane pieczarki z cebulą na zimę.


przepis na szybkie marynowanie grzybów
Na „szybkie” marynowane grzyby przygotuj następujące składniki:

- 500 gr. świeże małe grzyby-
- 50 ml rafinowanego oleju roślinnego (słonecznik, oliwka)-
- 100 ml oczyszczonej wody pitnej-
- 1-2 łyżeczki soli kuchennej-
- 1 łyżeczka cukru pudru-
- 1-2 liście suchego lauru-
- 3-5 ziaren pieprzu-
- 1/2 dużej główki czosnku-
- 2 stoliki. łyżki 9% octu stołowego.Oczyszczamy grzyby
Do szybkiego marynowania pieczarek lepiej jest wziąć młode, które jeszcze się nie otworzyły, z okrągłymi małymi główkami. Takie grzyby marynujemy w całości. Jeśli grzyby są duże - pokrój je nożem na ćwiartki lub połówki.
Oczyszczamy pieczarki (szczególnie ostrożnie, jeśli grzyby pochodzą z lasu, a nie ze sklepu), myjemy zimną wodą. Włożyliśmy je do rondla.

przygotować marynatę
Teraz przejdźmy do marynaty. Wlej wodę do głębokiej miski, wlej do niej rafinowany olej. Wsypać cukier granulowany, sól. Dodaj groszek, suszoną lawruszkę.
Podziel czosnek na plasterki. Obierzemy je, myjemy. Pokroić w cienkie plasterki. Dorzucamy marynatę. Wlać ocet stołowy, łyżką wymieszać marynatę.
Wypełnij grzyby powstałą kompozycją
Napełnij nasze grzyby powstałą kompozycją do marynowania. Włącz piec i połóż na nim grzyby.
gotować przez 5 minut
Teraz po prostu czekamy, aż marynata się zagotuje, od czasu do czasu mieszamy. Gdy tylko rozpocznie się proces gotowania, ustalamy czas. Nie możemy przegapić pięciu minut.
schłodzić grzyby w lodówce
Minęło pięć minut? Usuń grzyby i ostudź. Najpierw tylko na kuchennym stole w temperaturze pokojowej, a potem w lodówce.
szybki przepis na marynowane grzyby
Wszystko! Tak przygotowuje się błyskawiczne pieczarki marynowane. Można podawać na stole. Wyglądają niesamowicie! I smakują równie dobrze. Każde drugie danie to opcja korzystna dla wszystkich!
Smacznego! Jedz dla zdrowia!Pieczarki marynowane błyskawicznie
Starinskaya Lesya
Po prostu przeczytaj jak marynować borowiki.
» » Szybkie marynowane pieczarki