Ogórki kiszone po bułgarii

Bułgarskie ogórki kiszone na zimę otrzymali swoją nazwę, ponieważ powtarzają wspaniały smak preparatu ze słonecznej Bułgarii, tak dobrze znany wielu. Kiedyś takie ogórki konserwowe były wypełnione półkami sklepowymi. Dlaczego więc nie ugotować ich samemu! Po prostu spróbuj! To jest coś niezwykle smacznego.

Bułgarskie ogórki kiszone

Produkty wymagane dla spacji ”Ogórki konserwowe w języku bułgarskim ”:

  1. 10 kg ogórków;
  2. 2 kg słodkiej czerwonej papryki;
  3. 400 g ziół (koperek, seler, pietruszka);
  4. 1 kg cebuli;
  5. 400 g czosnku;
  6. 400 g korzenia chrzanu.


Aby napełnić 10 litrów wody, potrzebujesz:

  • 4,5 litra octu stołowego;
  • 800 g cukru pudru;
  • 800 g soli;
  • 40 g czarnego pieprzu.

Bułgarskie ogórki kiszone

Na Przepis na „Bułgarskie Ogórki Kiszone” ogórki są wymywane i krojone w kółka o grubości 5 mm. Ale w zasadzie można je pozostawić nienaruszone. Cebule są obrane i pokrojone w krążki. Słodką paprykę oczyszcza się z nasion i łodyg i kroi w wąskie paski 3-4 mm. Pietruszkę i seler z kwiatostanami kopru kroimy na kawałki o długości 10-12 cm, obrane korzenie chrzanu kroimy w kostkę lub wcieramy.

Banki są przygotowywane i sterylizowane. Pokrojone lub całe ogórki są w nich ciasno zapakowane, przyprawy umieszcza się na wierzchu, a na końcu - krążki cebuli. Napełnione słoiki wlewa się gotowaną marynatą i sterylizuje przez 15 minut we wrzącej wodzie.

Po sterylizacji bułgarskie ogórki w słoikach można zakorkować metalowymi pokrywkami, schłodzić i odesłać do przechowywania w chłodnym miejscu.

Bułgarskie ogórki kiszone

Ta metoda konserwowania ogórków jest bardzo dobra i wygodna. Ale są też inne równie dobre sposoby: „Kiszenie ogórków na sucho. Przepis ze zdjęciem», Ogórki kiszone z musztardą, ogórki z czarną porzeczką i inne. Praktyczna gospodyni zdecydowanie powinna spróbować każdego z nich.!


» » Ogórki kiszone po bułgarii