Kiszenie ogórków w zalewie słodko-kwaśnej bez sterylizacji - oryginalna receptura na ogórki kiszone w litrowych słoikach.

Przepis na ogórek kiszony w litrowych słoikach

Wielu ma trudności, ponieważ nie wiedzą, jak kiszić ogórki w litrowych słoikach. Dlatego zamieszczam oryginalny przepis, według którego w łatwy i prosty sposób można zrobić ogórki kiszone słodko-kwaśne. Tak przygotowane ogórki wyróżniają się swoistym przyjemnym smakiem i stanowią samodzielną pikantną pikantną przekąskę.

Składniki: musztarda, korzeń chrzanu, Liść laurowy, cebula, ogórki, cukier, Sól, koper, ocet winny, ziarna czarnego pieprzu

Jak marynować ogórki w litrowych słoikach bez sterylizacji.

OgórkiAby przygotować pięciolitrowe puszki kiszonych ogórków słodko-kwaśnych, należy dokładnie umyć 3 kg małych ogórków, obrać 200 g małej cebuli i 100 g korzenia chrzanu.

Korzeń chrzanu pokroić w małe plasterki.

Przygotuj 5 g nasion gorczycy, 15 ziaren czarnego pieprzu, 10-15 liści laurowych, zioła i łodygi kopru.

Przygotowane ogórki układamy warstwami w litrowym słoiku i przekładamy je z małą cebulką, plastrami chrzanu, ziarnami gorczycy i pieprzu, liśćmi laurowymi, a także łodygami kopru i ziołami.

Teraz musisz zrobić słodko-kwaśną marynatę z ogórka. Aby to zrobić, będziesz musiał rozpuścić 60 g soli i 150 g cukru w ​​2 litrach wody. Przygotowany roztwór podpalamy, a po ugotowaniu dodajemy pół litra 9% octu.

Słoiki dopełnij ogórkami gotową gorącą marynatą i przykryj pokrywką.

Następny dzień zaczynamy od odsączenia marynaty, ponownego zagotowania i ponownego napełnienia litrowych słoików ogórkami.

Następnie pokrywki zwija się, pozostawia do ostygnięcia, a gotowe ogórki są wysyłane na zimno do przechowywania..

Takie ogórki kiszone słodko-kwaśne można wyjmować ze słoika przez całą zimę. Przepis wykorzystuje metodę podwójnego nalewania, a ogórki są tak smaczne, że ledwo przeżywają do Nowego Roku..


Zobacz podobne przepisy

» » Kiszenie ogórków w zalewie słodko-kwaśnej bez sterylizacji - oryginalna receptura na ogórki kiszone w litrowych słoikach.