Marynowany bakłażan na zimęSoczysty, apetyczny marynowany bakłażan na zimę z aromatem czosnku i pietruszki. Dzięki pieprzniczce są dość ostre. Taki przepyszna przekąska To zawsze mile widziane danie na każdym stole. Te miękkie plastry warzyw są dość łatwe do ugotowania - najważniejsze jest dokładne przestrzeganie przepisu, dodawanie lub usuwanie tylko niektórych przypraw. I należy przestrzegać ważnego procesu konserwowania. Wtedy słoik nie wybuchnie, a na stole będziesz miał soczyste pikle przez całą zimę. Zimne kostki w pikantnej marynacie sprawią, że nawet smażone ziemniaki będą świątecznym daniem.!


Składniki do przygotowania marynowanego bakłażana na zimę

Składniki:
- 2-3 średnie bakłażany,
- 3 gałązki pietruszki,
- 2 ząbki czosnku,
- 3 czarne ziarna pieprzu,
- 3 groszki ziela angielskiego,
- 1 łyżka Sahara,
- 1 łyżka Sól,
- 1 strąk ostrej papryki,
- 2 łyżki stołowe ocet winny,
- 1 szczypta pieprzu mielonego.


Porcja na 1 półlitrową puszkę


Pokrój bakłażany
Przed marynowaniem moich bakłażanów. I trochę osusz - możesz to wytrzeć ręcznikiem papierowym, aby przyspieszyć. Pokroić na duże kawałki.
gotuj bakłażany przez 7 minut
W rondelku zagotuj osoloną wodę. I kładziemy bakłażany na siedem minut.

przygotowanie marynaty
W międzyczasie przygotowujemy marynatę: odmierzamy pół litra wody. Dodaj pieprz (oba rodzaje), sól i cukier oraz kilka gałązek pietruszki. Od momentu wrzenia liczymy pięć minut.

włóż bakłażany do słoika
W międzyczasie gotowano bakłażany. Wyciągamy je z wody, pozwalając cieczy trochę spłynąć. Obieranie ząbków czosnku.
Sterylizujemy słoik i pokrywkę. Na spód kładziemy jeden ząbek czosnku, jedną gałązkę pietruszki. Połóż kostki bakłażana na wierzchu.

marynatę wymieszać z octem i wlać do słoika
Gorącą marynatę wymieszać z octem i wlać do słoika.
sterylizuj przez 15 minut.
Przykryj pokrywką i umieść w rondlu wypełnionym gorącą wodą. Doprowadź do wrzenia i gotuj przez 15 minut.

zwinąć i przewrócić puszki
Marynowane bakłażany na zimę są gotowe do zwinięcia, odwrócenia do góry nogami i pozostawienia do ostygnięcia w ciepłym miejscu. Okazuje się nie mniej smaczne Przystawka z marynowanej cukinii z miodem i czosnkiem, koniecznie gotuj - zima jest długa)

przepis na marynowany bakłażan na zimę
Wybierz wysokiej jakości i świeże bakłażany do marynowania. Nie powinny mieć widocznych uszkodzeń: plam lub wgnieceń. Skórka dobrego warzywa jest gładka i błyszcząca. Nie używaj matowych i pomarszczonych owoców. Zważ go w dłoni, zanim zapłacisz za bakłażana - dobry produkt jest wystarczająco ciężki.
Przejrzałe warzywo można zidentyfikować, wykonując palcem wgłębienie na powierzchni. Powstały dół powinien natychmiast zniknąć. A jeśli poczułeś w nim miękkie miejsca, oznacza to, że w środku zaczął gnić.
Rozmiar bakłażana nie ma znaczenia.
Lepiej jest wziąć ocet do marynaty 9%.


Marynowany bakłażan na zimę
Starinskaya Lesya
» » Marynowany bakłażan na zimę