Ogórki kiszone jak z beczki. Przepis ze zdjęciem

W mieszkaniu, w małych szklanych słoiczkach, można gotować ogórki, które praktycznie nie będą różnić się smakiem od tych, które tradycyjnie solone są w drewnianych beczkach na wsi..
Do gotowania oprócz samych ogórków potrzebujemy soli, czosnku i ziół - parasoli koperkowych, liści chrzanu, czarnej porzeczki, wiśni.

Ogórki konserwowe

Sortujemy ogórki, dokładnie myjemy, odcinamy końce po obu stronach. Połóż zielenie na dnie słoika, połóż ogórki na stojąco, dodaj trochę więcej zieleni na słoiku.

Ogórki konserwowe

Aby przygotować solankę w litrze zimnej, nie przegotowanej wody, rozpuść łyżkę soli i zalej tą solanką nasze ogórki. Przykryj słoiki pokrywkami i pozostaw ogórki do fermentacji na trzy dni.Ogórki konserwowe

Banki trzeba będzie umieścić w jakimś płytkim pojemniku, bo część solanki może ulotnić się podczas fermentacji.

Ogórki konserwowe


Po trzech dniach ogórki nabiorą żółtawego zabarwienia, a solanka w słoikach zmętnieje, na powierzchni pojawią się bąbelki.

Ogórki konserwowe

Solankę należy przelać do rondla i zagotować, a ogórki kilkakrotnie przepłukać zimną wodą z kranu bezpośrednio w słoiku, aby usunąć biały osad pozostały po fermentacji.

Ogórki konserwowe

Gdy solanka na patelni się zagotuje, napełnij nią słoiki i natychmiast zwiń ją metalowymi pokrywkami. Początkowo solanka będzie mętna, ale po 2-3 tygodniach osad opadnie na dno i solanka się wyklaruje. Podczas przechowywania pokrywki niektórych słoików mogą puchnąć - oznacza to, że ogórki nie zdążyły „zakwasić”. Nie ma nic złego w spuchniętych powiekach - równie smaczne są ogórki z tych puszek.

Ogórki konserwowe


Smak tych ogórków jest kwaśny, znacznie różni się od smaku ogórków kiszonych. Takie ogórki są po prostu niezastąpione w przygotowaniu pikli, korzystnie uzupełnią smak winegret i sałatek.

przepis dostarczony przez seleznevavet


Zobacz podobne przepisy

» » Ogórki kiszone jak z beczki. Przepis ze zdjęciem