Ogórki konserwowe. Przepis

Chcesz gotować na zimę ogórki kiszone jeden bardzo nietypowy przepis? Jeśli tak, nie pożałujesz swojego czasu! Bez wątpienia będą pasować do ziemniaków i śledzia lub innych dań głównych. A jeśli rozpoczął się sezon dojrzewania ogórków, pamiętaj, aby zacząć je zbierać i zakorkować kilka słoików oryginalnych ogórków.Ogórki konserwowe. Przepis

Jaka jest oryginalność metody? Fakt, że ogórki marynuje się keczupem. Jednocześnie jest dość szybki, niedrogi i prosty. A co najważniejsze - pyszne! Do tego przepisu „Ogórki kiszone” wybiera się tylko małe, świeże ogórki o jaskrawych kolorach i nierównej powierzchni. Są wypłukiwane, a końcówki są od nich odcinane. Jeśli warzywa są duże, należy je pokroić na 4-8 części - bardzo małe pozostawia się bez zmian. Przygotowywane są przyprawy. Do marynowania weź: liść laurowy, czosnek, koperek (parasole), liście czarnej porzeczki i wiśni, ziele angielskie. Pojemnik będzie potrzebował litra lub trzech litrów - jest dokładnie wypłukany, nie ma potrzeby sterylizacji.
Nadzienie marynatowe przygotowywane jest z następujących składników:
- 7 filiżanek (1,5 litra) wody-
- 1 szklanka (200 ml) octu 9%-
- 2 łyżki stołowe bez wzgórza soli-
- 1 szklanka cukru pudru-
- 6-8 łyżek przechowuj ketchup „Chili” (można go umieścić przed paczką - dla amatora) lub „Szaszłyk”.
Przepis na „Ogórki Kiszone” nie zajmie dużo czasu (nie więcej niż godzinę). Ale w przyszłości przyniesie wiele przyjemności. Musisz tylko wcześniej przekonać się, że wszystko się ułoży i zaczniesz gotować.

Ogórki konserwowe. Przepis

Woda, cukier i sól do marynaty są łączone i doprowadzane do wrzenia. Przed wyjęciem z ognia dodaj keczup wybrany zgodnie z ostrością, a na koniec ocet. W tym czasie w słoikach umieszcza się przyprawy i przygotowane ogórki. Słoiki ogórków wlewa się wrzącą marynatą, aż całkowicie zakryje zawartość pojemnika i przykryje pokrywkami. Następnie pełne słoiki są sterylizowane od momentu wrzenia wody przez 10 minut i natychmiast skręcane.

Ogórki konserwowe. Przepis

Albo możesz zamknąć przepis na pyszne kiszone ogórki z kwasem cytrynowym. Dla niego będziesz potrzebować:
- 10 kg ogórków,
- 0,6 kg cebuli,
- 1 główka czosnku,
- duża wiązka parasoli koperkowych z pestkami (ok. 200 g),
- 200 g korzeni chrzanu.
Do zalania marynaty na 10 litrów wody pobiera się 880-900 g soli, po 125-130 g cukru i kwasu cytrynowego,
10-15 ziaren czarnego pieprzu, 10 nasion gorczycy, 5-6 liści laurowych.
Wybrane są tylko świeże i mocne ogórki, są dokładnie myte pod bieżącą wodą. Przygotowuje się przyprawy i zioła: koperek kroi się na kawałki, estragon kroi się w razie potrzeby. Ogórki są ciasno pakowane w słoiki, dodając przyprawy warstwami (na dole, w środku i na górze - konieczne). Następnie przygotowuje się nadzienie do marynaty - tak samo jak w pierwszym przepisie na końcu dodaje się tylko kwas cytrynowy. Banki napełnia się wrzącym nadzieniem i poddaje pasteryzacji na 20-35 minut (w zależności od przemieszczenia) w temperaturze około 950C. Przepis na zimę „Ogórki Kiszone” przechowuje się w chłodnym miejscu, choć całkiem możliwe jest pozostawienie słoików w temperaturze pokojowej na całą zimę (najważniejsze jest hermetyczne zwijanie!).
» » Ogórki konserwowe. Przepis