Suszone banany w piekarnikuSuszone banany to doskonałe suszone owoce, które doskonale zaspokajają głód i wypełniają organizm przydatnymi witaminami. Taki przysmak nie jest przygotowywany długo, a jego jedyną wadą jest to, że taki deser jest bardzo kaloryczny i nie można go jeść za dużo. Ale z drugiej strony taki suszony produkt z powodzeniem zastąpi kupowane w sklepie czekoladki, słodycze i marmoladę, a poza tym będzie od nich dużo bardziej przydatny. Jak suszyć banany w domu
w piekarniku, powiemy ci.

Suszone banany można przechowywać przez długi czas, jeśli umieścisz je w szczelnie zamkniętym pojemniku.
Będziesz potrzebować:
- 1-2 lekko niedojrzałe banany-
- 1-2 kawałki cytryny.Zbieraj niedojrzałe banany
Do suszenia banany należy traktować jako lekko niedojrzałe, ponieważ przejrzałe banany po prostu się upieczą, a nie wyschną - mają bardzo luźną strukturę owoców.


Banany obrać i posiekać
Jeden lub dwa banany obrać ze skórki i pokroić w plasterki o szerokości 0,3-0,5 cm, nie kroić cieńszych i grubszych - to optymalna szerokość dla suszonych bananów, ponieważ każdy plasterek wyschnie o 30%.


Wyłóż blachę do pieczenia papierem do pieczenia i tłuszczem, ułóż banana
Wyłóż blachę do pieczenia papierem do pieczenia i posmaruj olejem roślinnym lub masłem. Ułóż pokrojone plasterki banana na papierze i skrop je sokiem z cytryny, wyciskając z plasterków cytryny. Zapobiegnie to ciemnieniu plastrów podczas procesu suszenia..


susz banana przez 40 minut
Włożyć blachę do piekarnika i suszyć plastry na około 40-50 minut w temperaturze 80C pamiętając o pozostawieniu drzwi urządzenia uchylonych, aby powietrze mogło w nich krążyć. Gotowy suszony produkt należy pozostawić do ostygnięcia, aby wysuszone banany stały się chrupiące i kruche, i tylko wtedy - rozpocznij degustację!


Suszone banany.
Nawiasem mówiąc, taki suszony przysmak doskonale nadaje się do ozdabiania wszelkich innych wypieków, do tworzenia słodkich sałatek, a nawet do nadziewania pieczonego drobiu.!
Uczyliśmy się z tobą ostatnim razem suszone winogrona i czosnek, który, nawiasem mówiąc, jest używany w wielu zszywaniu.
Smacznego!
Zobacz podobne przepisy

» » Suszone banany w piekarniku