Mieszanka musli z suszonym jabłkiem i bananemDomowe suszone musli jest tak łatwe jak łuskanie gruszek.
Musli z owocami to modne i zdrowe śniadanie. Jeśli znajdziesz płatki owsiane odpowiedniej jakości, możesz zrobić własną mieszankę owoców. Potrzebujesz tylko zwykłej elektrycznej suszarki do owoców i warzyw. Suszone banany a jabłka nadadzą potrawie pożądany poziom słodyczy, a cukier można pominąć. Owocowe „chipsy” to świetna przekąska. Wiele osób zapomina o istnieniu słodyczy, gdy na stole nieustannie leży piękne pudełko z suszonymi na słońcu bananami i jabłkami.


Składniki
Składniki:
- banany - 1 kilogram,
- jabłka - 1 kilogram.moje jabłka
Dokładnie podchodzą do wyboru produktów, od tego zależy smak i wygląd gotowego dania. Banany powinny być dojrzałe i słodkie, ale skórka powinna być jasnożółta. Jeśli na żółtej powierzchni znajdują się czarno-brązowe plamy, tych bananów nie należy suszyć. Potrzebujemy również jabłek o czerwonych bokach i cienkiej skórce. Owoce myje się pod bieżącą wodą, owoce o miękkich powierzchniach odkłada się.


pokrój jabłka
Jabłka kroi się na połówki, część nasion wycina, a następnie kroi w najdrobniejsze plasterki. Nie ma potrzeby usuwania peelingu, „ukryte” są w nim niezbędne witaminy.


włóż jabłka do tacy sushi
Jabłka wlewa się do tacy suszarki, wyrównując tak, aby leżały w dwóch lub trzech warstwach.


pokroić banany
Banany obrać, pokroić w kółka, grubość - 5 milimetrów.


ułóż banany w jednej warstwie
Banany układane są w jednej warstwie, zbytnio „lubią” przylegać do siebie. Owoce te mają specyficzny miąższ, trudno je wysuszyć ułożone warstwami..


Suszone owoce
Ustawiony jest standardowy tryb suszenia, po 18-20 godzinach jabłka i banany zostaną wysuszone. Jeśli kontynuujesz suszenie, zmienią się one w „grzanki owocowe” nadające się tylko na kompot. Suszone owoce mają specjalną strukturę: tracą wilgoć, ale zachowują miękkość i plastyczność.


Suszona mieszanka musli w domu
Suchą mieszankę jabłkowo-bananową do musli przechowuj w suchych sterylizowanych słoikach, przykrytych szklanymi lub metalowymi wieczkami. Puszek nie można wysłać do lodówki, pojawi się kondensacja, a suszenie straci swoją jakość. Słoik umieszczony jest w szafce kuchennej.
Jeśli chcesz przestrzegać klasycznych zasad, uszyj małe woreczki na suszone owoce z grubej bawełnianej tkaniny. Gdy kuchnia jest urządzona w stylu wiejskim, takie torby są ozdobione aplikacją lub decoupage, a następnie układane w rzędzie na otwartej półce..
Możesz też przygotować muesli rodzynki w domu.
Zobacz podobne przepisy

» » Mieszanka musli z suszonym jabłkiem i bananem