Dżem bananowy - egzotyczny deser na zimę

Dżem bananowy nie jest zwykłym deserem, ale mimo to każdy, kto choć raz go spróbował, pokocha go na zawsze. Czy kiedykolwiek kupiłeś niedojrzałe banany? Nic nie smakują, chociaż jest aromat. To z tych bananów powstaje prawdziwy dżem bananowy.. 

Składniki: banany, cytrynowy, cukier
Czas do zakładki: Cały rok

Przygotowanie dżemu bananowego jest łatwe i nawet niedoświadczona gospodyni domowa sobie z tym poradzi. Przedstawiam przepis na wykonanie egzotycznego dżemu.

  • 1 kg bananów;
  • 1 szklanka cukru;
  • 1 szklanka wody;
  • sok z jednej cytryny.

Banany obrać i pokroić w „koła”.Posyp je cukrem, skrop sokiem z cytryny i pozostaw na 10-15 minut. Nie ma sensu ich dłużej trzymać, ponieważ zielone banany nie wypuszczą dużo soku.

Wlej szklankę wody do garnka z bananami i gotuj na małym ogniu. Wymieszaj dżem drewnianą łyżką lub łopatką i gotuj, aż cząstki banana będą nieco przezroczyste. Zwykle zależy to od liczby bananów i na przykład, jeśli w rondelku znajduje się 1 kg bananów, należy je gotować przez około 25 minut..

Wlej dżem do słoików i zwiń do wykorzystania w przyszłości. Jak sam widzisz przepis jest niesamowicie prosty i po prostu nie da się tu czegoś zepsuć. Nawet jeśli zjesz przejrzałe banany, otrzymasz Dżem bananowy, co też jest bardzo smaczne.

Obejrzyj film o tym, jak zrobić dżem bananowy:


Zobacz podobne przepisy

» » Dżem bananowy - egzotyczny deser na zimę