Oryginalny dżem rabarbarowo-bananowy

Czy nigdy nie słyszałeś, że jest dżem z rabarbaru i bananów? Oczywiście połączenie jest bardzo nietypowe, ale smak jest po prostu niesamowity! A poza tym ten smaczny przysmak jest bardzo przydatny, ponieważ rabarbar zawiera rutynę, kwas jabłkowy, substancje pektynowe, kwas askorbinowy itp..Oryginalny dżem rabarbarowo-bananowy

Jeśli zdecydujesz się ugotować jakiś rodzaj rabarbaru, pamiętaj, że musisz to zrobić do połowy czerwca. Nie należy tego robić później, ponieważ podwyższona temperatura latem prowadzi do zgrubienia ogonków i gromadzenia się kwasu szczawiowego. Wiadomo, że ten ostatni jest bardzo szkodliwy dla naszego organizmu. Jeśli zbierzesz rabarbar w razie potrzeby, możesz bezpiecznie przygotować kompoty, dżemy, kandyzowane owoce, galaretkę itp..
Oryginalny dżem rabarbarowy nie zaleca się gotowania w naczyniach miedzianych lub blaszanych - może to spowodować utlenianie. Ale garnki i miski wykonane z innych materiałów bardzo dobrze nadają się do tego biznesu. Dżem rabarbarowy należy zwinąć w szklanych słoikach, wstępnie obranych z sodą i wysterylizowanych.

Oryginalny dżem rabarbarowo-bananowy

Odcięte łodygi rabarbaru należy ostrożnie zdjąć z cienkiej skórki ostrym nożem. Jeśli pominiesz ten krok, kawałki rabarbaru będą trudne. Po oczyszczeniu rabarbaru pokrój na kawałki. Przed zrobieniem dżemu wystarczy obrać banany, a następnie rozgnieść lub pokroić na kawałki.
Przepis na dżem bananowy.
Składniki:
- cukier, rabarbar obrany - po 520 g
- banany (bez skórki) - 255 g
Przygotowanie:
1. Rabarbar obrać, pokroić na małe kawałki (w poprzek łodygi).
2. Kawałki rabarbaru wymieszać z cukrem i odstawić na 2 godziny.
3. Banany pokroić w plasterki, dodać do rabarbaru.
4. Podpalić, zagotować, zamieszać, gotować 3 minuty. Jeśli rabarbar wydziela dużo płynu, gotuj go dłużej..
5. Niezwłocznie przelać powstały dżem do czystych słoików pieczonych w piekarniku, zakręcić nakrętki. Należy je również wcześniej wyczyścić i oparzyć wrzącą wodą..
6. Słoiki z dżemem obrócić „na głowę”, pozostawić na ręczniku do ostygnięcia. Dżem bananowy a rabarbar jest gotowy!

Oryginalny dżem rabarbarowo-bananowy

Skończone Dżem bananowy a rabarbar smakuje jak słodko-kwaśny karmel. Można go tak jeść, rozprowadzić na chlebie, naleśnikach czy naleśnikach, a także wykorzystać jako nadzienie do ciast i bułek. Aby Twój preparat miał jeszcze bardziej pikantny smak, dodaj do jego składu odrobinę imbiru lub cytryny..
Mała sztuczka sprawi, że dżem będzie bardziej apetyczny. Jego istota jest prosta - jak tylko dżem się zagotuje, zdejmij go z ognia i pozwól mu parzyć przez 6 godzin. Następnie ponownie włóż dżem do pieca. Tę procedurę można powtórzyć trzykrotnie. Podczas ostatniego gotowania dżem należy doprowadzić do gotowości..
Jeśli lubisz robić oryginalny dżem, spróbuj zrobić zielony dżem pomidorowy.
» » Oryginalny dżem rabarbarowo-bananowy