Jak ugotować kompot bananowo-cytrynowy / pomarańczowy: najlepsze sposoby na przygotowanie kompotu bananowego

Kompot bananowy jest rzadko gotowany na zimę, ponieważ nie jest owocem sezonowym. Banany można kupić przez cały rok w prawie każdym sklepie. Mimo to zawsze istnieje możliwość, że znajdziesz się w posiadaniu ogromnej ilości bananów, które trzeba jakoś szybko ugotować..

Składniki: banany, cytrynowy, cukier
Czas do zakładki: Cały rok

Kompot bananowy jest zwykle przygotowywany z innymi owocami, w których smak i kolor są bardziej wyraźne. Latem mogą to być truskawki lub jeżyny. Jeśli chcesz pozostawić egzotyczny smak, dodaj do bananów ananasa, cytrynę lub pomarańczę..

Do trzylitrowego garnka z wodą potrzebujemy:

  • 2-3 banany;
  • jedna pomarańcza lub cytryna;
  • 2 szklanki cukru.

Umieść garnek z wodą na blacie i dodaj do niego cukier. Gdy woda się nagrzewa, banany umyj i obierz. Pokrój je na małe kawałki.Umyj również cytrynę w gorącej wodzie. W tym przepisie cytrynę należy włożyć razem ze skórką, więc poświęć jej trochę więcej uwagi. Pokrój cytrynę w krążki i usuń pestki, w przeciwnym razie kompot nabierze goryczy.

Gdy woda w garnku się zagotuje, delikatnie wlej do niej banany. Gotuj przez 5-10 minut, po czym możesz włożyć cytryny do kompotu.

Gdy kompot znów się zagotuje, przelej go do czystej, wysterylizowanej butelki i zwiń pokrywką. Odwróć butelkę i zawiń w koc, aż całkowicie ostygnie.

Kompot bananowy można przechowywać do 6 miesięcy w chłodnym i ciemnym miejscu. Lepiej jest pić go schłodzonym..

Niektóre gospodynie domowe nie obierają bananów. Mówią, że smak banana staje się z tego powodu ciekawszy i bogatszy. Ale same skórki ciemnieją podczas gotowania i nie wygląda to zbyt apetycznie. Chyba warto wypróbować oba przepisy, aby wybrać najlepszy dla siebie.?

A przepis na zrobienie samego kompotu ze skórki bananowej, obejrzyj wideo:


Zobacz podobne przepisy

» » Jak ugotować kompot bananowo-cytrynowy / pomarańczowy: najlepsze sposoby na przygotowanie kompotu bananowego