Kandyzowane skórki bananów: jak zrobić kandyzowaną miazgę bananową i skórkę banana w domu

Kandyzowany banan

Banan to owoc, który można kupić w sklepach o każdej porze roku w przystępnej cenie, dzięki czemu można robić z niego preparaty przez cały rok. Dzisiaj porozmawiamy o gotowaniu kandyzowanego banana. To bardzo smaczny i zdrowy przysmak, który można zrobić z prawie wszystkich części banana, z wyjątkiem ogonów..

Składniki: Pomarańczowy, banan, cytrynowy, cukier, cukier puder
Czas do zakładki: Cały rok

Owoce kandyzowane bananowe dodawane są do płatków śniadaniowych, deserów, a także do dekoracji wyrobów cukierniczych. Ten produkt jest uważany za niskokaloryczny i można go łatwo włączyć do diety. Zalety kandyzowanych owoców bananowca wynikają z wysokiego stężenia witamin, minerałów i błonnika w ich składzie..

Kandyzowany banan

  • banany - 1 kilogram;
  • cukier granulowany - 1 kilogram;
  • woda - 350 mililitrów.

Metoda gotowania:

Do przygotowania kandyzowanych owoców z miąższu bananów potrzebne będą świeże owoce o jasnożółtym lub lekko zielonym kolorze, bez czarnych kropek na skórce i uszkodzeń.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest opłukanie banana pod bieżącą wodą i obranie ze skórki. Miazga powinna być twarda w dotyku. Aby przygotować kandyzowane owoce, kroi się je kółkami o grubości 6-7 milimetrów..

Kandyzowany banan

Aby zapobiec ciemnieniu kawałków w wyniku interakcji z powietrzem, są blanszowane. Aby to zrobić, plastry umieszcza się w durszlaku lub sicie z uchwytem, ​​a tę strukturę zanurza się we wrzącej wodzie na 2-3 sekundy. Następnie owoc ostro schładza się w zimnej wodzie z dodatkiem kostek lodu. Do szklenia nadmiaru płynu durszlak odstawia się na chwilę..W międzyczasie przygotowywany jest syrop. Aby to zrobić, połącz cukier z wodą i gotuj wszystko na małym ogniu przez 10 minut.

Do gotowego syropu włożyć plasterki banana i gotować przez 15 minut. W takim przypadku ogień powinien być minimalny. Nie musisz mieszać zawartości naczynia.

Po określonym czasie ogień zostaje wyłączony, a patelnia przykryta jest pokrywką. W tej formie plastry banana powinny stać od 5 do 8 godzin. W tym czasie banan jest całkowicie nasycony syropem..

Przed suszeniem plasterki banana suszy się na sicie przez 4 do 6 godzin. Im lepiej syrop cukrowy wypływa z kawałków owoców, tym lepszy będzie owoc kandyzowany..

Kandyzowany banan

Owoce układa się w jednej warstwie na pergaminie i suszy w temperaturze pokojowej lub na świeżym powietrzu przez 4-5 dni.

Owoce kandyzowane można również gotować w piekarniku. W tym celu piec podgrzewa się do 90-100 stopni, a kandyzowane banany suszy się przez 4-6 godzin. Ważna zasada: owoce kandyzowane należy suszyć w piekarniku przy uchylonych drzwiach, aby zapewnić dobrą cyrkulację powietrza.

Jeśli masz suszarkę do owoców i warzyw, możesz w niej suszyć owoce kandyzowane. W takim przypadku temperatura ogrzewania jest ustawiona na 70 stopni. Aby kawałki wyschły bardziej równomiernie, kratki są okresowo zmieniane w miejscach, a banany odwracane.

Możesz również zobaczyć przepis wideo na robienie chipsów bananowych z kanału Pochavkaem

Jak zrobić kandyzowane skórki od banana

Składniki:

  • banany - 3 sztuki;
  • cukier granulowany - 200 gramów;

Metoda gotowania:

Banany myjemy pod bieżącą wodą. Powinny być żółte, bez czarnych plam i zgnilizny..

Kandyzowany banan

Odetnij łodygę i dolny ogon. Potrzebujemy tylko świeżych skór. Pokrój skórkę na paski o szerokości 1 centymetra i długości 6-7 centymetrów. W ramach dezynfekcji skórkę oblewa się 2 razy wrzątkiem.

Surowce na owoce kandyzowane umieszcza się w rondelku i przykrywa cukrem. Doprowadź masę do wrzenia na małym ogniu i bez mieszania wyłącz ogrzewanie.

Kandyzowany banan

Po dniu masę ponownie doprowadza się do wrzenia, wstrząsa i ponownie pozostawia do całkowitego ostygnięcia. Takich manipulacji powinno być w sumie 5, czyli w piątym dniu etapu przygotowawczego przygotowania owoców kandyzowanych skórkę banana można wysłać do suszenia.

Kandyzowany banan

Skórki kandyzowane suszy się w sposób naturalny, w temperaturze pokojowej, przez 5 - 7 dni. Smakują jak daktyle, ale są lekko cierpkie i mają posmak bananowy..

Przechowywanie kandyzowanych owoców bananowca

Gotowe owoce kandyzowane można posypać cukrem pudrem lub pozostawić w oryginalnej formie. Deser bananowy przechowuj w papierowych torebkach lub kartonach. Aby produkt był dłużej miękki, kawałki można złożyć do szklanych słoików lub plastikowych pojemników z pokrywką. Pojemniki z dobrze wysuszonymi plastrami można przechowywać w temperaturze pokojowej lub umieścić w głównej komorze lodówki. Okres trwałości produktu - 1 rok.

Kandyzowany banan


Zobacz podobne przepisy

» » Kandyzowane skórki bananów: jak zrobić kandyzowaną miazgę bananową i skórkę banana w domu