Mrożone banany: jak i dlaczego zamrażać banany w zamrażarce

Banan

Czy banany zamrażają? Być może to pytanie wyda Ci się dziwne, ponieważ możesz kupić ten owoc o każdej porze roku w przystępnej cenie. I rzeczywiście banany można zamrozić, a w niektórych przypadkach nawet potrzebne. Dziś opowiem Wam o tym, jak i dlaczego banany są zamrażane w zamrażarce..

Składniki: banan, sok cytrynowy
Czas do zakładki: Cały rok

Banany są również mrożone specjalnie do robienia zdrowych lodów bananowych, ale omówimy to poniżej..

banany

Jak zamrozić banany

Mrożący banan ze skórką

Ta metoda jest najtańsza. Banan w oryginalnej postaci umieszcza się w woreczku do zamrażania i przesyła do zamrażarki. Po zamrożeniu skórka lekko ciemnieje, ale smak owoców nie ulegnie zmianie.

zamrożone ze skórą

Przed użyciem banan jest rozmrażany i obrany w zwykły sposób. Z tego owocu możesz zrobić smoothie, użyć go do pieczenia lub jako wypełniacz do różnych zbóż..

Mrożony banan bez skórki

Przed zamrożeniem zdejmij banana i rozłóż obrane owoce na płaskiej powierzchni pokrytej folią do wstępnego zamrożenia. Po 2 godzinach banany można wyjąć i ułożyć w workach do pakowania.Obrany banan

Przed użyciem taki banan jest lekko rozmrażany i używany zgodnie z przeznaczeniem, na przykład w wypiekach lub koktajlach..

Możesz również zrobić lody bananowe z obranych mrożonych bananów. Aby to zrobić, zmiel owoce blenderem i dodaj mleko do gotowego puree..

Obejrzyj film z Life Blog From Canada - How-To Freeze Bananas. Jak i dlaczego zamrażać banany

Zamrażanie pokrojonych bananów

Przed zamrożeniem obrane banany kroi się w pierścienie o dowolnej grubości. Aby uzyskać bardziej równomierne zamrażanie, lepiej wyciąć ten sam rozmiar.

Kroimy banana

Kawałki bananów układa się na desce do krojenia lub w specjalnym pojemniku do zamrażania do zamrażania małych produktów i przesyła do zamrożenia na 1-1,5 godziny. Po tym czasie kawałki owoców wlewamy do jednej torby lub pojemnika. Powietrze jest maksymalnie usuwane z torby z bananami i odsyłane z powrotem do zamrażarki w celu przechowywania.

banan w torbie

Jak zamrozić przecier bananowy

W przypadku puree bananowego obrane banany kroi się w plasterki i miele w blenderze. W celu zachowania koloru i przedłużenia okresu przydatności do spożycia produktu, do preparatu zaleca się dodanie 1 łyżki stołowej wyciśniętego soku z cytryny.

Banan w blenderze

Gotowe tłuczone ziemniaki układa się w foremkach do lodu lub plastikowych kubkach. Kostki z puree bananowego są wstępnie zamrażane w zamrażarce, a następnie przenoszone do hermetycznych pojemników lub toreb. Kubki są szczelnie zamykane folią spożywczą przed zamrożeniem..

Ten przecier jest wygodny w użyciu jako wypełniacz owocowy do zbóż..

Jak zrobić mrożone lody bananowe

Dojrzały banan z czarnymi kropkami na skórce jest obrany i przecięty na pół. Do każdej połowy wkłada się szpikulec lub specjalny patyczek do lodów..

Czekoladę rozpuszcza się w kąpieli wodnej. Zanurz każdego banana w ciepłej czekoladzie, a następnie zamroź.

Banan w czekoladzie

Szczegółowe informacje na temat tej metody zamrażania bananów można znaleźć w filmie z kanału telewizyjnego Tasty Recipes - Mrożone banany w czekoladzie. Smacznie i prosto!!!

Okres przechowywania mrożonych bananów

Mrożone obrane banany można przechowywać w zamrażarce do 3 miesięcy, a banany ze skórkami do 2 miesięcy. Aby nie przegapić terminu przydatności do spożycia, na opakowaniu i pojemniku z obrabianym przedmiotem umieszcza się oznaczenie o dacie żywności w zamrażarce.


Zobacz podobne przepisy

» » Mrożone banany: jak i dlaczego zamrażać banany w zamrażarce