Powidła śliwkowe

Od pierwszego wejrzenia powidła śliwkowe z orzechami i bananami wydaje się nieco nieoczekiwany w składzie i raczej dziwny. Ale w rzeczywistości okazuje się bardzo smaczny i przyjemny. Jej smak jest lekko cierpki, lekko kwaskowaty, z delikatnym posmakiem. Smak przepisu łączy się z mieszanką orzechów i bananów. Dżem ten doskonale sprawdza się jako nadzienie do pieczenia..

Powidła śliwkowe

Składniki na "Przepis na Dżem Śliwkowy:

  1. 600 g śliwek bez pestek (można też wziąć śliwki mrożone);
  2. 2 banany (najlepiej przejrzałe);
  3. 1 szklanka (350-400 g) cukru pudru
  4. ? część szklanki orzechów laskowych lub włoskich;
  5. 1 łyżka kakao w proszku.

Śliwki bez pestek umieszcza się w specjalnym rondlu, patelni lub głębokiej patelni, przykrywa granulowanym cukrem i podgrzewa na dużym ogniu.Powidła śliwkowe

Po gotowaniu przez 10 minut lub gdy śliwki staną się dostatecznie miękkie, a granulowany cukier rozpuści się w soku śliwkowym, masę ubić blenderem lub natrzeć na grubym sicie do uzyskania jednorodnej, gęstej konsystencji. Skórka ze śliwek nie przejdzie przez sito, więc można ją włożyć z powrotem do masy śliwkowej lub po prostu wyrzucić.

Jednorodną masę ze śliwek ponownie wlewa się na patelnię i gotuje na małym ogniu przez jedną czwartą objętości, ale nie jak na dżem ze śliwek.

Orzechy są łamane i pokrojone na duże kawałki. Banany są obrane ze skórki i ugniatane widelcem w kleik. Orzechy z bananami przenosi się na patelnię na masę śliwkową. Wsypuje się tam proszek kakaowy i wszystko miesza się tak, aby orzechy i banany były równomiernie rozłożone w puree. Opcjonalnie dodaj szczyptę mielonego cynamonu.

Na tym etapie należy wypróbować przecier. Jeśli jest kwaśny, musisz dodać więcej granulowanego cukru, jeśli jest zbyt słodki, dodaj trochę soku z cytryny. Dżem doprowadza się do wrzenia i gotuje przez 3 minuty.

Powidła śliwkowe

Następnie pyszny dżem śliwkowy wlewa się do puszek, hermetycznie zamyka i usuwa przed zimą.

Wydajność przepisu wynosi około 0,5 litra. Ale objętość można zwiększyć, dodając inne owoce. Na przykład zrób dżem jabłkowo-śliwkowy lub połącz śliwki i śliwki wiśniowe ...


Zobacz podobne przepisy

» » Powidła śliwkowe