Banan - użyteczne właściwości i przeciwwskazania. Dlaczego banany są przydatne dla organizmu: skład i witaminy.

Banan - użyteczne właściwości i przeciwwskazania.

Banan był uprawiany przez ludzkość od starożytności. Według naukowców jego ojczyzną są wyspy Archipelagu Malajskiego. Dla ludzi, którzy kiedyś tam mieszkali, banany służyły jako dodatek do głównego pożywienia - ryby. Podczas swoich podróży po wyspach Pacyfiku starożytni mieszkańcy gromadzili zapasy swoich ulubionych owoców i szerzyli je coraz dalej..

Składniki: banan

Indianie uważają banana za rajski owoc. W rzeczywistości pyszny przysmak został przywieziony z Azji Południowo-Wschodniej, której natura i klimat są bliskie ideału. Zgodnie z legendą miejscowych mieszkańców, pierwsi ludzie skosztowali właśnie banana, a nie jabłka..

Na wielu terytoriach banany wyprzedziły znaczenie i spożycie chleba. W Ekwadorze rocznie zjada się 73,8 kg na mieszkańca. Dla porównania Rosjanie jedzą tylko 7,29 kg. W Burundi liczba ta wynosi 189,4 kg, następnie na Samoa, gdzie jest nieco mniej - 85,0. Na Komorach i Filipinach odpowiednio 77,8 i 40 kg.

100 g banana zawiera 89 kcal.

Banany zawierają wiele witamin, ale wartość owoców jest zawarta w potasie. Zawierają również naturalne cukry: fruktozę, glukozę, sacharozę z błonnikiem.Banan dzięki zawartości białka tryptofan, który przekształca się w serotoninę, podnosi samopoczucie, sprawia, że ​​jest bardziej zadowolony i zrelaksowany.

Miąższ bananowy zawiera katecholaminy: serotoninę, dopaminę i inne. inne dlatego warto jeść banany przy wielu chorobach zapalnych: błonach śluzowych jamy ustnej, wrzodach dwunastnicy i żołądka, przy zapaleniach jelit, a także w diecie dla dzieci.

Banany

Zdjęcie: Wiele bananów.

Co ciekawe, korzystne właściwości tego południowego owocu obejmują jego zdolność przeciwdziałania paleniu. Zawiera witaminy B6 i B12, a także magnez i potas, aby pomóc byłym palaczom radzić sobie z nikotyną..

03

Banany są dobre dla organizmu, zwłaszcza przy aktywnej pracy fizycznej i intensywnej pracy umysłowej. Energia w dużych ilościach jest tym, co banan może dać człowiekowi. Kilka bananów może naładować organizm przez 1,5 godziny wzmocnionego działania.

07

Banany polecane są również diabetykom, pacjentom z nadciśnieniem tętniczym i chorym na miażdżycę. Korzystne dla chorób nerek i wątroby. Skład bananów jest taki, że ich stosowanie łagodzi obrzęki, usuwa toksyny, zmniejsza stany zapalne błony śluzowej żołądka i poziom cholesterolu we krwi. Po zastosowaniu wzmacnia system odpornościowy, uspokaja nerwy, przywraca sen.

Banany na drzewie

Zdjęcie: Banany na drzewie

05

06


Zobacz podobne przepisy

» » Banan - użyteczne właściwości i przeciwwskazania. Dlaczego banany są przydatne dla organizmu: skład i witaminy.