Dżem bananowy - przepis ze zdjęciami krok po kroku, jak przygotować na zimę pomarańczę

Dżem bananowy

Opis

Dżem bananowy - to najlepsza słodycz na zimę, która jest dość szybka i nie jest trudna do samodzielnego gotowania w domu. Taki deser można zjeść z wielką przyjemnością z kęsem herbaty, a także może służyć jako nadzienie do ciast. Nawiasem mówiąc, ciasto z dżemem bananowym okazuje się prawdziwym arcydziełem cukierniczym o niesamowicie boskim smaku..

Oryginalny smak deseru bananowego powstaje poprzez dodanie do niego soku z pomarańczy lub cytryny, a dzięki składnikowi cytrusów można uzyskać niesamowicie przyjemny aromat. W razie potrzeby do dżemu bananowego można dodać truskawki lub inną jagodę i zamiast soku pomarańczowego lub cytrynowego dodać wodę w takiej samej ilości.

Przejdźmy do przepisu z instrukcjami krok po kroku wraz ze zdjęciem, które powie Ci, jak zrobić dżem bananowy na zimę.

Składniki

 • Banany 3 szt.
 • Sok pomarańczowy 1/3 szklanki
 • Cukier granulowany 1 szklanka

Kroki

 1. Przygotowanie dżemu bananowego w domu jest bardzo łatwe. Najpierw weźmiemy najlepsze banany i opłuczemy je zimną wodą. Następnie zdejmij z nich skórkę, odetnij złe (jeśli w ogóle) części owocu, a resztę pokrój w cienkie krążki.  pokroić banany

 2. Teraz w pojemniku, w którym będzie gotowany ten wspaniały dżem bananowy, włóż granulowany cukier i podgrzej na małym ogniu. Należy pamiętać, że wybrany pojemnik powinien mieć grube dno, aby mieszanina bananów nie zaczęła się palić. Ciągle mieszając, doprowadzamy cukier do złotego koloru, a następnie wlewamy do niego sok pomarańczowy lub cytrynowy (lub wodę).

  wrzący syrop

 3. Bierzemy krążki bananowe i wlewamy je do rondla z już rozpuszczonym cukrem, przygotowujemy ogień i dalej mieszamy nasz deser.

  banany w syropie

 4. Jeśli zauważysz, że banany są ugotowane i wyglądają jak mieszanka bananowa, czas na zrobienie dżemu bananowego na zimę wynosi 5-7 minut.

  gotowanie bananów

 5. Następnie wyłączamy gaz, zostawiamy go na kilka godzin do ostygnięcia i tym razem sterylizujemy słoiki. Gdy bananowa słodycz lekko ostygnie, można ją polać na słoiki i zamknąć pokrywki. Można od razu iść na herbatę, a smak i aromat tego cudownego dżemu bananowego będzie równie zachęcający jak zimą.

  deser bananowy na zimę jest gotowy


Zobacz podobne przepisy

» » Dżem bananowy - przepis ze zdjęciami krok po kroku, jak przygotować na zimę pomarańczę