Konserwy chrupiące ogórkiZe wszystkich rodzajów domowych produktów w mojej rodzinie preferowane są ogórki konserwowe. Tak, tak, nie marynowane pomidory, bakłażan sauté lub mieszanki warzywne nie są tak popularne jak chrupiące ogórki konserwowe na zimę. I wiesz, domyślam się, dlaczego tak jest - mam po prostu bardzo udany przepis na ten blank, który jest przekazywany z pokolenia na pokolenie przez linię mojej matki. Nie, nie ma nic skomplikowanego - ani w przygotowaniu ogórków, ani w przygotowaniu marynaty, ani w samym procesie konserwowania. Dobrze dobrane proporcje składników, dobry nastrój i miłość do tych, dla których gotujesz - to klucz do pysznych, chrupkich i apetycznych ogórków.Składniki
Składniki na 1 półlitrowy słoik:
- 400 g ogórków-
- 1 mały parasol koperku-
- 1/4 strąka ostrej papryki-
- 1 liść wiśni-
- 0,5 - 1 cm korzeń chrzanu-
- 1 liść czarnej porzeczki-
- 2-3 ząbki czosnku-
- 12 g soli-
- 30 ml 9% octu.włóż zielenie do słoików
Sortujemy ogórki, wybierając do konserwacji tylko małe, świeże, z gęstym miąższem, bez uszkodzeń skórki, o odpowiednim kształcie. Najlepiej konserwować małe ogórki, czyli takie, których długość nie przekracza 5-7 cm. Zwykle w takich małych ogórkach nasion praktycznie nie ma, więc okazują się znacznie smaczniejsze - zarówno surowe, jak i konserwowe (będą gęste, chrupiące schludny - to docenia się w domowych preparatach). Najpierw dokładnie umyj ogórki pod bieżącą wodą, a następnie odetnij końcówki. Umyj koperek pod bieżącą wodą i rozłóż na ręczniku, aby usunąć nadmiar wilgoci. Pokrój duże parasole na 2-3 części.

Dokładnie umyj gorzką paprykę, odetnij szypułkę i pokrój strąki na 4 części (lub więcej, jeśli strąki są duże). Umyj liście wiśni i czarnej porzeczki w zimnej wodzie, a następnie rozłóż je na ręczniku. Obieramy korzeń chrzanu i dokładnie go myjemy. Korzeń chrzanu pokrój na małe kawałki. Czosnek obieramy i dokładnie myjemy. Potnij duże zęby na połówki.


napełnij puszkę
Sterylizujemy puszki - jest to obowiązkowy wymóg dla wszystkich domowych produktów. Do każdego słoika włożyć ostrą paprykę, liście wiśni i czarnej porzeczki, korzeń chrzanu, a także połowę normy czosnku, kopru i liści chrzanu.

Kolejnym ważnym punktem jest układanie ogórków. Ważne jest, aby siedziały na brzegu tak ciasno, jak to możliwe. Dlatego nie tylko wypełniamy je - luzem, ale układamy je w stosy, robiąc to tak, aby ogórki ściśle przylegały do ​​siebie. Wtedy między warzywami będzie mniej pustek..


połóż zielenie na wierzchu
Na ogórki układamy pozostały czosnek, koperek i listek chrzanu.


zalać marynatą
Przygotuj nadzienie marynaty: zagotuj wodę, dodaj do niej sól i cukier, podpalaj, aż kryształy całkowicie się rozpuszczą. Wlać ocet do słoików z ogórkami i zalać wrzącą marynatą na samą górę (wszystkie ogórki muszą być całkowicie zalane wodą).


sterylizuj puszkiSłoiki zakrywamy gotowanymi pokrywkami i wysyłamy do sterylizacji. Słoiki sterylizujemy we wrzącej wodzie przez 6-8 minut (dotyczy to słoików o pojemności 0,5 litra, a słoiki litrowe należy sterylizować przez 12-15 minut, trzylitrowe - 20-25 minut).


ogórki konserwowe
Gdy czas sterylizacji dobiegnie końca, wyjmij słoiki z wody i natychmiast je zamknij. Kiedy puszki są zupełnie fajne, możemy powiedzieć, że już to zrobiliśmy - ogórki konserwowe są gotowe do wysłania do piwnicy lub piwnicy przed zimą.


ogórki konserwowe
Porady i wskazówki:
Często zdarza się, że ogórki konserwowe nie są zbyt gęste. Na przykład nie kupuję warzyw do zbioru, ale zbieram je na swojej stronie. W pewnym momencie, jak rozumiesz, zebranie wymaganej kwoty nie działa. Ale przez kilka dni - całkiem. Jednocześnie istnieje różnica w ogórkach zbieranych dzisiaj i poprzedniego dnia. Nie, będą dobre, świeże, ale nadal nie tak twarde. Aby jakoś „wyrównać” takie ogórki można je moczyć w zimnej wodzie na 3-4 godziny. Wystarczy wlać wodę do dużego pojemnika i włożyć do niego ogórki (wstępnie umyte i odcięte). Kiedy wyjmiesz je z wody, sam zobaczysz, jakie będą piękne - wszyscy bez wyjątku. Ostrzeżenie przed ewentualnymi pytaniami, od razu napiszę, że nie wpłynie to w żaden sposób na smak przetworu.
Zobacz podobne przepisy

» » Konserwy chrupiące ogórki