Chrupiące ogórki solone w słoiku - oryginalny i prosty przepis na zimę.

Chrupiące ogórki solone

Ten przepis na kiszenie ogórków na zimę jest dość łatwy, nie są potrzebne żadne specjalne koszty, ale ma swoje oryginalne cechy. Opanuj gotowanie, a goście będą błagać o przepis na lekko solone chrupiące ogórki. Kiedy jesz, wydaje się, że właśnie przyniesiono je z ogrodu i trochę posolono..

Składniki: Liść laurowy, liście czarnej porzeczki, ogórki, Sól, chrzan, ziarna czarnego pieprzu, czosnek

Jak gotować chrupiące, lekko solone ogórki na zimę:

Zdjęcie: Ogórki lekko solone w słoikuZdjęcie: Ogórki lekko solone w słoiku

Wybierając nawet ogórki tej samej wielkości

Na dno słoika wyłożyć przyprawy: liść laurowy, liście czarnej porzeczki, chrzan, czosnek, ziarna pieprzu. Jeśli to możliwe, używaj wszystkich wymienionych przypraw, ponieważ wszystkie razem nadadzą soleniu wyjątkowy, niepowtarzalny smak..

Ogórki szczelnie wkładamy do słoików. Napełnij je zimną solanką (2,5 łyżki soli na 1 litr wody). Umieszczamy go w ciemnym miejscu na 4-5 dni, aby był nasycony solanką.

Po - spuść solankę. Delikatnie umyj ogórki 2-3 razy czystą wodą. Dbamy o to, aby wszystkie przyprawy pozostały w słoiku.

Umyte, czyste ogórki zalać zimną bieżącą wodą i zwinąć słoiki.

Chrupiące ogórki solone

Ogórki lekko solone są przechowywane przez długi czas w ciemnym, chłodnym miejscu. Chrupiące ogórki sprawdzą się o każdej porze roku z ziemniakami (tłuczone ziemniaki, smażone lub całe i gorące) oraz w pysznych sałatkach.


Zobacz podobne przepisy

» » Chrupiące ogórki solone w słoiku - oryginalny i prosty przepis na zimę.