Puste marchewki na zimę

W zimnych porach roku ilość elementów przechowywanych latem jest znacznie zmniejszona. Zjadane są podczas długich świąt noworocznych i innych uroczystości. Tak więc wraz z nadejściem końca lata i jesieni hostessy zaczynają uzupełniać zapasy zimowe.. Puste marchewki na zimę - jedne z najważniejszych. Służą do przygotowania sałatek i dodatków do różnych potraw. W końcu marchewka tak dobrze urozmaica codzienny stół. Co więcej, półfabrykaty z marchwi nie zajmą dużo czasu i są łatwe do przygotowania.

Puste marchewki na zimę

Preparat „Marchewka z Cebulą” doskonale sprawdzi się zimą do przygotowania pierwszych dań i dań mięsnych. Aby to przygotować, marchewki są dobrze umyte, obrane i pokrojone w pierścienie. Cebule są również obrane i pokrojone na pół pierścienia. Przygotowane warzywa układa się warstwami jeden po drugim w sterylizowanych, suchych słoikach i zalewamy gorącą marynatą. Puszki są zwijane i odwracane do góry nogami, aż ostygną.Aby przygotować marynatę, weź 1 litr wody, 50 g cukru, 30 g soli, 5 g kwasu cytrynowego, 10 g nasion kolendry.

Puste marchewki na zimę

Puste marchewki na zimę z czosnkiem są również potrzebne. Marchewki (1 kg) przygotowuje się w zwykły sposób i kroi na małe kawałki. Następnie miesza się z posiekanym czosnkiem (150 g). Do warzyw dodaje się olej słonecznikowy (150 ml) i dokładnie miesza. Do marchwi dodaje się solankę (przygotowuje się ją z 4 szklanek wody i 600 g soli), a danie układa się w słoikach do dalszego przechowywania.

Doskonały dodatek do „Sałatki na zimę. Przepisy»Podaje marchewkę z pietruszką. Warzywa korzeniowe marchwi i pietruszki są myte, obrane i pokrojone w krążki. Kawałki blanszuje się wrzątkiem przez 30-40 sekund i odchyla w durszlaku. Po ostygnięciu warzyw umieszcza się je w małych słoiczkach. Przygotowuje się nadzienie do marynaty: wodę (0,5 l) miesza się z sokiem jabłkowym (0,5 l) i olejem roślinnym (100 ml), dodaje czosnek tłoczony (3 ząbki) i czarny pieprz (8-10 szt.). Gdy marynata trochę się zagotuje, puszki są nalewane i zwijane.

Puste marchewki na zimę

Przepisy „Półfabrykaty z marchwi na zimę” bardzo zróżnicowany. Owoce zbierane są z różnymi ziołami, przyprawami, dodatkami warzywnymi, sokiem pomidorowym lub jabłkowym, octem ... Również siekana marchew jest suszona i mrożona na zimę. Jest dodawany do wszelkiego rodzaju sałatek i przekąsek, np. - „Warstwowa sałatka z kapustą na zimę. Przepis ze zdjęciem".


» » Puste marchewki na zimę