Przepis na marchewki na zimę

Wspaniały sałatka z marchwi na zimę wielu ludzi lubi koreański. Ale niestety trudno jest znaleźć w sklepach prawdziwą koreańską sałatkę z marchwi. Każdy producent ma własne receptury i przygotowuje je na swój sposób. Ale aby zrozumieć całą wyrafinowanie i wyjątkowość koreańskiej marchewki, musisz sam ją ugotować, korzystając z oryginalnego przepisu.

Marchewki na zimowy przepis

Plik przepis na koreańską marchewkę na zimę przeznaczony na 1 kg roślin okopowych. Ale składniki można obliczyć samodzielnie, na podstawie dostępnej ilości marchwi. Tak więc świeże marchewki są obrane, wymyte i posiekane w cienkie paski. Dodaje się do startej marchwi? łyżkę soli (koreańskiej lub zwykłej) i pozostawić sok pod ciśnieniem na 10-20 minut. Następnie marchewki kładzie się na durszlaku, myje pod bieżącą wodą i dobrze wyciska. Przygotowaną „słomkę” przenosi się do emaliowanej lub szklanej miski. 4 ząbki czosnku przepuszcza się przez prasę czosnkową i dodaje do marchwi. Sałatkę wlewa się do 3 łyżek. 9% octu i wymieszaj.Marchewki na zimowy przepis

A teraz najważniejszy moment półfabrykaty marchwi na zimę - przygotowanie marynaty. Pobiera się grubościenną patelnię i wlewa do niej 5 łyżek. oleje (najlepiej oliwa lub olej sojowy). Patelnię ustawia się na dużym ogniu, a masło rozgrzewa się. Dodaje się 1 łyżeczkę. czerwona, świeżo posiekana papryka. Ogień słabnie, a paprykę smaży się przez 1 minutę, dzięki czemu „oddaje” trochę swojej ostrej ostrości i nadaje oliwie szczególny aromat. Następnie pokrój i włóż na patelnię? cebulę i smażyć 3 minuty. Zgodnie z przepisem olej należy przefiltrować, usuwając z niego cebulę..

Przygotowany w specjalny sposób olej wlewa się do marchewki, a sałatkę dokładnie miesza, przykrywa pokrywką i pozostawia na 20-24 godziny. Po tym czasie sałatkę można rozłożyć w słoikach i odstawić na zimno do przechowywania lub od razu zacząć cieszyć się ostrym i tradycyjnym smakiem potrawy..

Marchewki na zimowy przepis

Generalnie marchewki są zimą niezastąpioną przekąską. Poza koreańskim są też inne przepisy na zbiór marchwi na zimę. Marchewki można zawijać z pomidorami, cebulą i papryką lub gotować z surówką z kapusty.


» » Przepis na marchewki na zimę