Ogórki kiszone z chrzanem i estragonem

Ogórki kiszone z chrzanem i estragonem

Marynowanie na zimno to jedna z najstarszych, najłatwiejszych i najpowszechniejszych metod zbioru ogórków do wykorzystania w przyszłości. Sam proces solenia warzyw polega na fermentacji kwasu mlekowego cukrów zawartych w produkcie. Kwas mlekowy, który się w nich gromadzi, nadaje warzywom specyficzny smak, a także działa antyseptycznie i jednocześnie hamuje szkodliwe organizmy, zapobiega psuciu się produktu.

Składniki: woda, Liść laurowy, liście wiśni, liście porzeczki, ogórki, Sól, estragon, koper, chrzan, ziarna czarnego pieprzu, czosnek
Czas do zakładki: Lato

Podczas kiszenia ogórków w domu konieczne jest dodanie przypraw i ziół (chrzan, koperek, czosnek, papryka, estragon, liście wiśni i porzeczki oraz inne przyprawy). Przyprawy poprawią smak i wzbogacą solone ogórki witaminą C. Aby nie zepsuć ogórków, należy je solić według wszystkich poniższych zasad i przechowywać w temperaturze od -1º do + 1º С.

Wymagane komponenty do 3-litrowej puszki:

  • świeże ogórki - 1,5 - 2 kg;
  • sól - 100 gr (szkło);
  • woda - 1-1,5 l;
  • chrzan - 1 korzeń;
  • czosnek - 6 zębów;
  • koperek (gałęzie, nasiona) - 20 g (2 gałęzie);
  • estragon (estragon) - 2 gałęzie;
  • gorzka papryka - 1 strąk;
  • liść laurowy - 2 szt.;
  • liście wiśni i porzeczki.

Jak solić ogórki na zimę z chrzanem i estragonem

Dojrzałe (ale nie przejrzałe) ogórki moczy się, myje pod bieżącą wodą i pozostawia do wyschnięcia.

Ogórki kiszone z chrzanem i estragonemW tej chwili zajmujemy się przyprawami i korzeniami. Oczyszczamy korzeń chrzanu i czosnek z wierzchniej warstwy okrywowej. Myjemy gorzki pieprz i pozostawiamy do wyschnięcia.

Ogórki kiszone z chrzanem i estragonem

Przygotowanie gałązek kopru, estragonu oraz liści porzeczki i wiśni.

Ogórki kiszone z chrzanem i estragonem

Część przypraw, korzeni i czosnku ułożyć na dnie w dobrze umytych 3-litrowych słoikach, następnie ogórki (można stać prosto). Ostatnia warstwa jest ponownie z przyprawami, czosnkiem i korzeniami. Napełnij ogórki zimną wodą pitną.

Ogórki kiszone z chrzanem i estragonem

Wlej szklankę soli kuchennej do słoika i przykryj plastikową lub blaszaną pokrywką, ale nie zwijaj.

Ogórki kiszone z chrzanem i estragonem

Następnie przyszłe ogórki kiszone stawiamy w ciepłym miejscu, można je wyjąć na słońcu (20 ° C) dla szybkiego rozwoju bakterii kwasu mlekowego i przechowywać przez 2-3 dni.

Ogórki kiszone z chrzanem i estragonem

Następnie zwijamy słoiki z ogórkami i przenosimy je na lodowiec (piwnica, piwnica) do dodatkowej fermentacji i po 1 - 1,5 miesiąca ogórki są gotowe.

Ogórki kiszone z chrzanem i estragonem

Wskazówka: aby pikle były dobrze zakonserwowane, należy je całkowicie zalać solanką, jeśli solanka wylała się podczas fermentacji, ugotować i uzupełnić.


Zobacz podobne przepisy

» » Ogórki kiszone z chrzanem i estragonem