Ogórki kiszone błyskawiczne bez sterylizacji, przepis wideo

Gotowanie kiszonych ogórków na zimę bez sterylizacji nie zajmie dużo czasu. To prawda, że ​​podczas marynowania ogórków będziesz musiał zagotować zarówno solankę, jak i wodę, dlatego nie możesz obejść się bez ogrzewania pomieszczenia. Ale nikt o tym nie zapamięta, gdy przez całą zimę będzie można rozpieszczać swój dom pysznymi i chrupiącymi ogórkami kiszonymi.

Składniki: woda, Liść laurowy, liście wiśni, liście porzeczki, liście chrzanu, ogórki, cukier, Sól, koper, ocet winny, ziarna czarnego pieprzu, czosnek
Czas do zakładki: Lato, Spadek

A więc szybkie kiszone ogórki, gotowanie.

Początek jest standardowy: umyć, posortować, namoczyć w zimnej wodzie przez 2-3 godziny. Przygotowujemy zielenie. Na słoik o pojemności 3 litrów należy przygotować: koperek - 1 parasol, średniej wielkości, liście chrzanu - jeden średni liść, liście porzeczki - 5 szt., Liście wiśni - 5 szt., Czosnek - 2-3 ząbki, czarny pieprz 7- 10 szt., Liść laurowy - 2 szt..

W gotowe banki włożyć połowę ugotowanych przypraw, włożyć tyle ogórków, ile się zmieści.Jak to zrobić poprawnie jest wskazane w przepisie wideo. Ułóż resztę przypraw i zalej wrzątkiem. Zamknij sterylną pokrywką i odstaw na 25-30 minut. W tym czasie przygotowujemy marynatę do ogórków.

Gotowanie marynaty ogórkowej.Do jednego słoika o pojemności 3 litrów potrzebujemy:

woda - 1,4 - 1,5 litra,

sól - 2 łyżki. łyżki,

cukier - 1 łyżka. łyżka,

ocet - 100 gr.

Wszystko wkładamy do rondla i gotujemy.

UWAGA: ocet wlać na końcu, gdy woda z solą i cukrem już się zagotuje.

Nie gotuj długo marynaty. Gotuj tylko przez 2-3 minuty i wyłącz.

Wlej wcześniej wylaną wodę ze słoików z ogórkami. Dla wygody słoik możemy zamknąć plastikową pokrywką, w której wykonano otwory. Woda przepłynie przez nie spokojnie, a cała zawartość zostanie zachowana bezpiecznie.

Zdejmij plastikową pokrywkę i napełnij ogórki gotowaną gorącą marynatą. Przykryj ponownie metalową pokrywką i dokręć.

Wszystko. Taki przepis jest prosty, a nasze ogórki kiszone instant są gotowe bez sterylizacji. Możesz odstawić słoik na zimę.

Mówią, że lepiej raz zobaczyć niż sto razy usłyszeć ... Dlatego oferujemy przepis wideo na kiszone ogórki od Iriny Savenyuk


Zobacz podobne przepisy

» » Ogórki kiszone błyskawiczne bez sterylizacji, przepis wideo