Solenie ogórków lekko solonych

Jak szybko i smacznie gotować lekko solone ogórki? Zainteresowany! Następnie szybko przeczytaj ten przepis. On nauczy cię, jak to zrobić dobrze. Wśród wielu narodowych rosyjskich przekąsek pikle zajmują szczególne miejsce i cieszą się dużą popularnością. Dlatego każda gospodyni domowa jest po prostu zobowiązana do gotowania lekko solonych ogórków. Poza tym sama procedura obejmuje krótki okres solenia, który różni się od klasycznych przepisów na kiszenie ogórków.Solenie ogórków lekko solonych

I na początek trochę teorii dla niedoświadczonych kucharzy. Oczywiście każdy dom ma własne przepisy na „Ogórki solone”, przekazywane z pokolenia na pokolenie. I na pewno są sekrety i subtelności. Wygląda to tak w klasycznej formie procesu solenia. Wyselekcjonowane są wysokiej jakości i świeże ogórki (sortowane z największą starannością). Wybrane warzywa umieszcza się w emaliowanej patelni o nienaruszonej powierzchni, do której wlewa się solankę (gorącą lub zimną). Zakładka może zawierać różne przyprawy. Najpopularniejsze opcje to liście czarnej porzeczki i wiśni, koperkowe corollas, czosnek, liście laurowe. Niektórzy dodają goździki, nasiona gorczycy, liście i korzenie chrzanu, a nawet cukier. Tak, istnieje wiele różnych przepisów..
Jednak ogórków nie trzeba wkładać do garnka. Można to również zrobić w szklanych słoikach. Ogórki w solance dojrzewają do 1-2 dni. Ale są też przepisy na szybkie solenie - dojrzewanie w zaledwie kilka godzin. Tylko w tym celu końce ogórków są odcinane lub alternatywnie trzeba je pokroić wzdłuż na kawałki. Takie szybkie ogórki są dobre same w sobie i wymagają przetworzenia. Świetnie nadają się również do sałatek. Ciekawe jest również to, że ogórek kiszony to również zdrowy produkt. Medycyna uznała, że ​​jest bogaty w potas i magnez, co oznacza, że ​​jest przydatny w leczeniu skurczów i drgawek..

Solenie ogórków lekko solonych

Jak więc konsekwentnie realizować przepisy na „Solenie lekko solonych ogórków”? Przede wszystkim sortuje się ogórki - wybiera się twarde i jędrne, tej samej wielkości. Lepiej jest je zbierać rano, przed soleniem. Zakupione są dokładnie wypłukiwane, a następnie moczone przez kilka godzin w zimnej wodzie. Ważne jest, aby nie solić ogórków na patelni aluminiowej, ponieważ solanka stopniowo niszczy ochronną warstwę patelni. Na dnie naczyń, wygodnych do solenia, układane są: posiekany czosnek, czarne ziarna pieprzu, liście porzeczki i wiśni, zioła. Następnie ogórki układa się w stosy - ciasno, ale nie ubijając zbyt mocno, aby nie straciły swojego chrupiącego wspaniałego posmaku.
Przygotowywana jest solanka. Do tego bierze się oczyszczoną wodę. Dodaje się do niego sól (w ilości 2 łyżki soli na 1 litr wody). Solankę doprowadza się do wrzenia - można od razu dodać przyprawy. I wlewa się do nich ogórki. Ale nie od razu, ale pozwól mu ostygnąć przez 5 minut. Inaczej szybko solone ogórki tracą kruchość. Pojemnik z ogórkami w solance należy przechowywać w temperaturze pokojowej do czasu ich solenia. Dopiero po co najmniej dniu lub dwóch gotowe ogórki solone wkłada się do lodówki.

Solenie ogórków lekko solonych

Wybierając przepisy na „Solenie lekko solonych ogórków”, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych niuansów. Każdy przepis powinien zawierać pachnące świeże zioła. Ale zbieranie liści w zakurzonym mieście nie jest tego warte - tylko na wsi lub poza miastem, nie w pobliżu drogi. W przeciwnym razie lepiej ograniczyć się do liści laurowych, kopru i innych przypraw.
Zobacz podobne przepisy

» » Solenie ogórków lekko solonych