Solenie na zimę ogórków

Solenie na zimę ogórków jest to zawsze odpowiedzialny i żmudny proces, który każdy zamawiający traktuje poważnie. Starannie selekcjonuje i przygotowuje każdy owoc tak, aby ogórki były mniej więcej tej samej wielkości i tej samej dojrzałości oraz dobrze, równomiernie solone.

Solenie na zimę ogórków

I zaczyna się kiszenie ogórków na zimę, także kiszenie ogórków z ich przygotowania, w tym celu są myte i moczone przez kilka godzin w zimnej wodzie. Podczas gdy ogórki mocnieją, należy gotować i myć koperkowe zielenie, liście chrzanu, wiśnie, porzeczki, czosnek obrać.

Następnie ogórki umieszcza się w trzylitrowych szklanych słoikach, dodaje do nich wszystkie umyte zielenie, czosnek, czarny pieprz i wlewa zimnym roztworem soli składającym się z 50 gramów soli i 1 litra zimnej wody.

Solenie na zimę ogórków

Następnie do każdej puszki wlewa się jedną łyżkę wódki i szczelnie zamyka puszki plastikowymi pokrywkami. Solenie na zimę ogórków gotowe, pozostaje tylko natychmiast przenieść je do zimnej piwnicy, włożyć do lodówki lub w inne miejsce odpowiednie do temperatury, takie w którym zwykle przechowujesz świeży adjika.

Składniki do kiszenia ogórków: ogórki - 2 kg, czosnek - 2 ząbki, sól -50 gramów, woda - 1 litr, wódka - 50 gramów, koperek, liście chrzanu, wiśnie, porzeczki, czarny pieprz.


» » Solenie na zimę ogórków