Solenie ogórków w słoikach

Metody kiszenia ogórków w słoikach najwygodniejszy i mniej czasochłonny. W takim przypadku można uniknąć wstępnego przechowywania ich w pojemniku do solenia i późniejszej konserwacji, co oznacza oszczędność czasu i wysiłku. Ponadto w ten sposób możesz zamknąć różne przepisy, od lekko solonych ogórków po różne przepisy.

Solenie ogórków w słoikach

Wygodniej jest solić ogórki w słoikach o pojemności trzech, pięciu i dziesięciu litrów. Ale dla małej rodziny lub jednej osoby jest odpowiedni i kiszenie ogórków w litrowych słoikach. Rady pomogą młodym gospodyniom domowym ”Domowe marynowanie ogórków. Przepis ze zdjęciem".Solenie ogórków w słoikach

Przepisy na marynowanie ogórków w puszkach

1 metoda. Na 2 kg ogórków (na słoik) pobiera się 100 g suszonego kopru, 50 g czosnku, 5 g ziaren czarnego pieprzu, jeden mały korzeń chrzanu, liście bazylii, tymianku, kolendry i czarnej porzeczki, selera, pietruszki, estragonu. Solanka przygotowywana jest na 8%, tj. na 1 litr wody jest 80 g soli. Solenie grzybów używa takiego roztworu soli. Nie przejmuj się, jeśli solanka stanie się mętna - jest to proces fermentacji.

Metoda 2. 60 g kopru, 7 g czarnego pieprzu, chrzanu, selera, pietruszki, liści czarnej porzeczki dodaje się do słoika z ogórkami (na 2 kg). Wlewa się 6-8% roztwór soli.

Solenie ogórków w słoikach

Tą metodą można przygotować lekko solone ogórki. Przyprawy i ogórki wkłada się do słoików - wlewa się je lekko ciepłą solanką (60 g soli na litr wody). Następnie są zwijane sterylnymi pokrywkami i ogrzewane na dwa dni. Kiedy pojawiają się pierwsze oznaki fermentacji ogórki są gotowe, a słoiki można przechowywać w chłodnym miejscu. Aby uzyskać szybszą fermentację, na dnie ogórków można położyć kawałek chleba żytniego.

Kiedyś wypróbowałeś metody kiszenia ogórków w słoikach, zrozumiesz, że marnowałeś tyle cennego czasu. Szybkie przepisy są równie dobre, a nawet lepsze.!


» » Solenie ogórków w słoikach