Sałatka z zielonych pomidorów z burakamiCo roku zwijam sałatkę z zielonych pomidorów z burakami. Najpierw teściowa przynosi nam pod koniec jesieni kilka wiader zielonych pomidorów z letniego domku. Po drugie, mój mąż uwielbia taką sałatkę warzywną z zielonych pomidorów z burakami na zimę. Ile sałatek dla niego próbowałem, ale ta jest jego ulubioną. Buraki doskonale komponują się z zielonymi pomidorami, a sałatka jest cudowna. Nawet teściowa przychodzi do nas, gdy dowiaduje się, że otworzył się kolejny słoik sałatki. Przepisem podzieliłam się nawet z teściową. Tak się składa, że ​​nie tylko teściowa uczy swoją synową gotować, ale na odwrót. W tym przepisie używam zarówno duszenia, jak i sterylizacji. Sałatka jest dobrze przygotowana, warzywa są umiarkowanie miękkie, a słoiki i wszystko inne nigdy nie pęcznieje w spiżarni. Ten jest nie mniej smaczny Sałatka "ukraiński" na zimę.


Składniki
Wymagane produkty:

- 400 gramów zielonych pomidorów-
- 1-2 kawałki marchewki-
- 1 cebula-
- 1 łyżka, słodkie buraki-
- 1-2 kawałki liści laurowych-
- 1 łyżka. l. cukier granulowany-
- 1 łyżka. l. sól kuchenna-
- 3 łyżki. l. Ocet stołowy 9%.Pokrój pomidory
Pokrój zielone pomidory na plasterki, wycinając łodygę. Wskazane jest używanie zielonych pomidorów, ale dozwolone są lekko brązowe. Ale weź trochę brązu, a reszta niech będzie cała zielona. Zaletą zielonych pomidorów jest to, że po sterylizacji zachowają maksymalny kształt, a także doskonale wchłoną aromaty i smaki innych warzyw.


Kroić cebule
Cebulę oczyszczam, myję wodą i siekam w cienkie półpierścienie.


Zetrzyj marchewki
Marchew


Ruszt na buraki
i przetrzyj buraki przez tarkę, aby szybciej się ugotowały w sałatce.
Ponieważ marchewki i buraki gotują się długo, jeśli pokroisz je w sałatkę, gotowanie potrwa dłużej..


Połącz wszystko
Łączę, mieszam wszystkie przygotowane składniki w jednym głębokim pojemniku.


Dodać sól
Do warzyw wsypuję sól, cukier granulowany. Mieszam, żeby były soczyste. Oprócz cukru pudru i soli nie używam innych przypraw. Przeczytaj też to przepis ze zdjęciem sałatki z zielonych pomidorów na zimę.


Dodaj oleju
Skropić olejem i włożyć do ognia na ogniu i gotować przez 15 minut.


Włożyliśmy to do słoika
Następnie ostrożnie (ponieważ sałatka jest gorąca) wkładam ją do słoików i do każdego wkładam liść laurowy. Sałatka stanie się bardzo aromatyczna.


Sterylizujemy słoiki
Sałatkę sterylizuję przez kolejne 15 minut, po umieszczeniu słoików w ciepłej wodzie, a następnie, gdy woda w naczyniach się zagotuje, odmierzam czas. Po sterylizacji wlej ocet do słoika.


Uszczelniamy banki
Natychmiast zwijam słoiki pokrywkami lub przykręcam je kluczem do zszywania. Pyszne i takie proste, ale pyszne sałatka z cukinii i zielonych pomidorów na zimę.


Umieść w ciemnym miejscu
Gdy sałatka w słoikach ostygnie pod „futrem” odkładam ją do spiżarni w ciemnym miejscu.


Przepis na sałatkę z zielonych pomidorów i buraków
Przed użyciem takiej sałatki z zielonych pomidorów z burakami na zimę należy ją trochę schłodzić. W przeciwnym razie jest gotowy do spożycia..

Smacznego!
» » Sałatka z zielonych pomidorów z burakami