Sałatka z zielonych pomidorów. Przepis

Sałatki pomidorowe to najsmaczniejsza i najlżejsza przekąska na zimę. A gotowanie ich wcale nie jest trudne, nawet dla początkującego kucharza. W Europie pomidory są uprawiane jako roślina od XV wieku. A wraz z początkiem ery zbierania fok i konserw na zimę wymyślono ogromną liczbę ciekawych i niezwykle smacznych przepisów. Sałatka Z Zielonych Pomidorów w Puszkach, sałatki pomidorowe w oleju, sałatki ostre, sałatki pomidorowe z warzywami ...

Sałatka z zielonych pomidorów

Sałatka z zielonych pomidorów. PrzepisWymagane składniki na sałatkę:

  • zielone lub brązowe pomidory - 3kg;
  • słodka papryka - 1 kg;
  • cebula - 1 kg;
  • ostra papryka - 1szt.

Aby przygotować solankę, potrzebujesz:

  • olej słonecznikowy - 350 ml;
  • cukier granulowany - 300g;
  • sól drobnoziarnista - 100g;
  • ocet stołowy - 100ml.

Warzywa na sałatkę myje się i kroi na schludne, łatwe do spożycia kawałki. Następnie wkłada się je do emaliowanej patelni (w żadnym wypadku nie należy brać aluminiowej, w przeciwnym razie utlenia się) - miesza się je z granulowanym cukrem, solą, olejem słonecznikowym i octem. Sałatkę należy pozostawić do zaparzenia przez 7-8 godzin, aby była nasycona solanką i pozwól sokowi płynąć. Po określonym czasie sałatkę gotuje się przez pół godziny i układa w słoikach. Dodaje się jedną pokruszoną tabletkę aspiryny (na litrowy słoik) i zwija sałatkę. Nie można dodać aspiryny - zamiast tego sałatkę o takim przepisie należy sterylizować przez 15-20 minut.

Sałatka z zielonych pomidorów

Z zielonych pomidorów można przyrządzić bardziej pikantne, pikantne danie, takie jak „Sałatka ormiańska z zielonych pomidorów. Przepis ze zdjęciem„Dodając do tego więcej przypraw i ziół.

Sałatka z zielonych pomidorów

Puste sałatki z zielonych pomidorów można gotować w połączeniu z czerwonymi pomidorami, konserwować jako lecho, gotować z kawiorem lub faszerować. "Sałatki na zimę. Przepisy»Są różnorodne i liczne. Pozostaje tylko wybrać najlepszą opcję i ugotować.


» » Sałatka z zielonych pomidorów. Przepis