Zielone pomidory. Sałatka na zimę

Bardzo proste, ale pyszne przepis na sałatkę „Zielone pomidory z cebulą ”. Aby przygotować go na zimę, musisz wziąć:

1,1 kg zielonych pomidorów;

2,0,5 kg cebuli.

Aby przygotować sałatkę, weź 80-10 ml octu stołowego, 60 g soli, 5-6 ziaren czarnego pieprzu i 5 nasion gorczycy na 1 litr wody.Zielone pomidory. Sałatka na zimę

Warzywa włączoneZielone pomidory. Sałatka na zimę. Przepis»Przed użyciem zanurzone we wrzącej wodzie, aby nie stały się zbyt twarde. A potem możesz je pokroić w kółka lub kliny i oderwać. Cebule są obrane i również trzymane we wrzącej wodzie przez 3 minuty (niweluje gorycz). Po ostudzeniu cebuli i pokrojeniu w krążki.

Zielone pomidory. Sałatka na zimę

Woda jest gotowana, aby wlać warzywa. Pozostałe składniki wkłada się do niego - i ponownie zagotowuje.

Najpierw w słoikach umieszcza się ziarna pieprzu i gorczycy. Następnie są wypełnione pomidorami po ramiona, na przemian z warstwami cebuli. Wypełnienie wlewa się, wypełniając 2 cm do krawędzi. Banki sterylizuje się w temperaturze 85 ° C przez 15 minut i sałatka z zielonych pomidorów Zwija się.

Zielone pomidory. Sałatka na zimę

Listę przetworów z zielonych pomidorów można kontynuować bardzo smacznym daniem «Cukinia z pomidorami"Albo zrób „Zielone pomidory. Sałatka na zimę”. Ponadto niedojrzałe pomidory dają doskonały kawior. W przypadku kawioru odpowiednie są również pomidory lekko zepsute i zepsute przez mrozy, uszkodzone i połamane, lekko zwiędłe. Pomidory myje się i piecze jak jabłka w piekarniku. Po przejściu pieczonych pomidorów w maszynce do mięsa - dodaje się do nich trochę ostrej papryki, soli, oleju roślinnego i smażonej cebuli. Wszystko jest dobrze ugniatane i przenoszone do sterylnych, suchych słoików po ramiona. Na wierzch polewamy sokiem pomidorowym lub sosem (po samą szyjkę), a kawior zwija się po sterylizacji. Sos pomidorowy powstaje z czerwonych pomidorów. Po przekształceniu ich w tłuczone ziemniaki należy gotować masę w ogniu przez 20 minut, a następnie wytrzeć na sicie i ponownie zagotować.


» » Zielone pomidory. Sałatka na zimę