Konserwowanie zielonych pomidorów

Pomidor w puszkach odbywa się to nie tylko z dojrzałymi, soczystymi czerwonymi owocami. Niezwykle smaczna i urozmaicona kuchnia konserwowanie zielonych pomidorów. Gęste, jasnozielone pomidory o lekko kwaśnym smaku zawijane są według licznych receptur. Dość często niedojrzałe pomidory łączy się z marchewką, papryką, kapustą, jabłkami - a także nadziewane i przerabiane na zimową sałatkę.

Konserwowanie zielonych pomidorów

Najbardziej popularne Przepis "Konserwowanie zielonych pomidorów" marynowanie wymaga takich produktów na 1 kg zielonych pomidorów:

  • seler:
  • Pietruszka;
  • koper;
  • czosnek;
  • papryka czerwona papryka;
  • Sól.

Pomidory (małe) myje się zimną wodą i odsącza. W osobnym rondlu zagotuj trzy filiżanki wody. Umieść tam seler, pietruszkę i gotuj przez 5 minut. Następnie zielenie są usuwane i schładzane. Do bulionu dodaje się sól. Szczypiorek podzielony jest na 4 części. Strąki pieprzu przecina się wzdłuż na pół i usuwa z nasion, a następnie kroi na małe kawałki. Sterylizowane słoiki są wypełnione pomidorami, koperkiem, selerem, pietruszką, czosnkiem, czerwoną papryką i liściem laurowym. Banki wypełnia się ciepłą (60 ° C) 8% solanką, zwija i umieszcza w chłodnym miejscu. Pomidory będą gotowe za około 1,5-2 tygodnie.Konserwowanie zielonych pomidorów

Gwarancją długotrwałego przechowywania konserwacyjnego jest stopień sterylizacji puszek. Są sterylizowane w temperaturze 1000C i każdy pojemnik przez określony czas:

- półlitrowe puszki - 8 minut;

- litr - 10;

- trzy litry - 12.

Konserwowanie zielonych pomidorów

W przypadku zielonych pomidorów można zastosować przepis „Marynowanie plastrów pomidora. Przepis ze zdjęciem- Albo je posolić. Okazują się dość elastyczne. Stopień zasolenia można regulować solanką.


» » Konserwowanie zielonych pomidorów