Pomidor w puszkach

Długo oczekiwane lato przynosi nam wiele przydatnych rzeczy. Warzywa, rośliny okopowe i warzywa dojrzewają na rabatach ogrodowych. Nadszedł czas na marynowanie, solenie i konserwowanie na zimę. W końcu naprawdę chcesz cieszyć się soczystymi pomidorami, chrupiącymi ogórkami i niesamowicie smacznym lecho w zimnych porach roku. Najlepiej konserwują się pomidory bogate w witaminy C, B1, PP i karoten. Mrożenie warzyw nie jest dla nich odpowiedni, ponieważ składają się głównie z wody i podczas rozmrażania będą po prostu pełzać.

Pomidor w puszkach

Przepisy na pomidory w puszkach są liczne. Można je zrobić we własnym soku, oblane nadziewanymi ziołami i korzeniami, zakorkowane w soku pomidorowym. Możesz także użyć "Przepisy ze zdjęciami. Marynowane pomidory”. To warzywo jest bezpretensjonalne. Podczas wekowania możesz obejść się bez sterylizacji, ale ostrożnie wybierasz pomidory.Pomidor w puszkach

Do zapiekania pomidorów na gorąco potrzeba około 1,7-2 kg świeżych pomidorów na 3-litrową puszkę. Pomidory nadają się do każdej dojrzałości. Konserwowanie pomidorów odbywa się w następujący sposób:

  1. Słoiki sterylizowane parą są najpierw napełniane przyprawami, a następnie pomidory są szczelnie pakowane.
  2. Napełnione puszki należy zalać wodą podgrzaną do 50-600C, przykryć wieczkami zszywanymi zalanymi wrzącą wodą i przechowywać przez 5-10 minut.
  3. Następnie wodę spuszcza się ze słoika, podgrzewa do 70-800 ° C, ponownie wlewa do pomidorów i ponownie przykrywa pokrywką. Słoik można zawinąć w ręcznik.
  4. Po 7-10 minutach woda jest ponownie spuszczana, a po raz trzeci puszki są napełniane solanką podgrzaną do 900C. Solankę przygotowuje się w ilości około 50 g soli na litr wody.
  5. Słoiki wypełnione solanką z pomidorami i przyprawami są hermetycznie zwijane i ostudzone.

Pomidor w puszkach

Zgodnie z tym przepisem możesz zrobić asortyment: konserwowanie pomidorów i ogórków z cebulą i papryką.

Zazwyczaj konserwowanie zielonych pomidorów łączyć z innymi warzywami. Zielone pomidory nadziewane są mieszanką marchewki, pasternaku, selera, pietruszki i czosnku z solą - lub po prostu sfermentowane.


» » Pomidor w puszkach