Marynowany pomidor

Nie należy rozstać się ze smacznymi i zdrowymi warzywami nawet w zimowe mrozy. Wykwalifikowana gospodyni domowa zawsze ma przepis na pyszne kawior do squasha na zimę lub marynowane pomidory.
Okazało się, że marynowanie ogórków i pomidorów - to dość łatwa rozrywka, bo nie jest przykładem pomidor do konserw, nie ma potrzeby bawić się sterylizującymi puszkami.Marynowany pomidor


Solenie jest mało wymagające dla surowca, tj. do pomidorów. Możesz używać pomidorów o dowolnej dojrzałości, różnorodności i kształcie. Oczywiście nie obejdzie się na przykład bez tajemnic, marynowanie pomidorów w słoikach polega na użyciu czerwonych pomidorów, ponieważ w beczce szybko miękną i zamieniają się w prawdziwą owsiankę. Zielone i brązowe pomidory są idealne do marynowania w beczkach..
Przed soleniem należy wykonać jeden bardzo ważny etap - sortowanie pomidorów według dojrzałości, nie należy solić razem dojrzałych i zielonych owoców.
Przepis na marynowanie pomidorów bardzo proste: dokładnie umyte pomidory włóż do beczki lub słoików, posyp je przyprawami. Do marynowania pomidorów najlepiej nadają się czerwona i czarna papryka, koperek, czosnek, liście laurowe, chrzan, seler i estragon..
Następnie polej pomidory solanką. Do pomidorów brązowych i zielonych lepiej jest użyć solanki przygotowanej z 1 litra wody i 70 g soli, a do czerwonych - 60 g soli na 1 litr wody.
Jest też marynowanie pomidorów we własnym soku: dno beczki wyłożyć liśćmi czarnej porzeczki, a na wierzch ułożyć warstwę czerwonych pomidorów. Tak więc układać na przemian warstwy liści i owoców i posypać solą w proporcji: 1 kg pomidora na 50 g soli. Gdy beczka jest pełna, należy wlać do niej tłuczoną masę pomidorową i pozostawić zawartość do fermentacji przez tydzień, a następnie pomidory przechowuje się w chłodnym miejscu.


Zobacz podobne przepisy

» » Marynowany pomidor