Marynowanie zielonych pomidorów

Zanim nadejdą pierwsze przymrozki, na krzakach pomidorów pozostaje zwykle wiele niedojrzałych owoców. I jakie to smutne, że zostawiają ich na śmierć! Ale okazuje się, że istnieje wiele różnych przepisów na marynowanie zielonych pomidorów. Solenie ich jest łatwe. To prawda, że ​​postawiono jeden wymóg dla zielonych pomidorów - warzywa nie powinny być duże, nieco mniejsze niż średnia.. Solenie zielonych pomidorów w słoikach zaczyna się od namoczenia ich w słonej wodzie przez 3-5 godzin. W tym czasie woda zmienia się dwukrotnie. Po pomidorach można solić w wybrany sposób.

Marynowanie zielonych pomidorów

Rozpowszechniony marynowanie zielonych pomidorów na zimę w zimny sposób. Ponadto można je bardzo szybko ugotować. W tym celu pomidory są myte i umieszczane w słoikach. Następnie polewamy je zimną solanką (1 łyżka cukru i 1 łyżka soli rozpuszczamy w litrze wody), a na wierzch kładziemy przyprawy (koperek, bazylia, pietruszka, czosnek, ostra papryka, chrzan). Słoiki zamyka się i pozostawia do fermentacji w cieple przez dwa do trzech dni. Jeśli pojawi się mętna solanka, pomidory można przechowywać na zimno do przechowywania.Marynowanie zielonych pomidorów

Ten szybki sposób jest ostatnio solony i bardzo popularny nadziewane pomidory. W niedojrzałych owocach łodygi są odcinane - nie są całkowicie przecinane na pół i nadziewane mieszanką posiekanej pietruszki i zmiażdżonego czosnku. Następnie pomidory solone są w zwykły zimny sposób..

Przepis na marynowanie zielonych pomidorów można uzupełnić suszoną musztardą. Musztardę wlewa się do suchych słoików przed ułożeniem pomidorów i równomiernie rozprowadza na dnie. Ilość proszku musztardowego powinna wynosić 1 łyżeczkę. za słoik o pojemności trzech litrów. Na musztardę kładzie się pomidory, przyprawy i wlewa 8% solankę.

Marynowanie zielonych pomidorów

Na "Zielone pomidory. Słony»Puszki wykorzystują 6-8% solanki. Ale podczas solenia dużych objętości (w beczkach) przyjmuje się słabsze solanki 4-5%.


» » Marynowanie zielonych pomidorów