Zbiór zielonych pomidorów na zimę

Wraz z pierwszymi przymrozkami na gałęziach krzaków często pozostają niedojrzałe zielone pomidory, które szkoda zostawić na śmierć, ale nie ma co się denerwować, bo jest wyjście - zbieranie zielonych pomidorów na zimę. Niektórzy ludzie są podejrzliwi wobec marynowanych zielonych pomidorów, podczas gdy inni bardzo je kochają, uważając je za niemal przysmak! Gotowanie zielonych pomidorów nie jest trudnym zajęciem, gotowanie nie zajmuje dużo czasu, można z nich przygotować setki różnych potraw i marynat. Jedynym warunkiem dla takich pomidorów jest to, aby nie były mniejsze od średniej wielkości, ponieważ małe niedojrzałe pomidory można bardzo łatwo zatruć. Dlatego przed soleniem ich w słoikach należy trzymać je w słonej wodzie przez kilka godzin, którą należy wymienić dwa lub trzy razy. Po tej procedurze pomidory solone według przepisu.

Zbiór zielonych pomidorów na zimę

Zwracam uwagę na przepis na zielone pomidory z pikantnym nadzieniem.

Potrzebne składniki:

 1. Zielone pomidory - 2 kg.
 2. Marchewka - 500g.
 3. Papryka (ostra) - 500g.
 4. Zieloni (koper i pietruszka) - 2 pęczki.
 5. Czosnek - 200g.

Do solanki (na podstawie trzylitrowego słoika):

 1. Sól - 100g.
 2. Cukier - 220g.
 3. Ocet - 100g.


Najpierw przygotujemy solankę z powyższych składników, zagotujemy. Następnie przepuszczamy zieleninę, marchewkę, paprykę i czosnek przez maszynkę do mięsa. Odetnij wierzchołki pomidorów prawie całkowicie, ale nie całkowicie! Usuń środek i wypełnij gotowanym pikantnym dressingiem warzywnym. Następnie przykryj wierzchołki pomidorów i ułóż je szczelnie w słoikach. Pomidory zalać wrzątkiem i ostudzić. Następnie spuszczamy wodę. Na koniec polej pomidory wrzącą solanką i zwinąć słoik. To wszystko! Teraz nie jest to dla nas trudne zbiór zielonych pomidorów na zimę, przepisy kulinarne najważniejsze to znaleźć takie, które są zrozumiałe, w których wszystkie składniki są dostępne dla każdego.

Zbiór zielonych pomidorów na zimę

Taką pustkę też zachowamy marynowana cukinia - w chłodnym miejscu.

Nie jest też trudne zbiór zielonych pomidorów na zimę (przepis na gotowanie w załączeniu) w postaci sałatek.

Lista wymaganych składników:

 1. Zielone pomidory - 3,5 kg.
 2. Brązowe pomidory - 6 sztuk.
 3. Marchewki - 1 kg.
 4. Papryka Bułgarska - 1kg.
 5. Cebula - 1 kg.
 6. Zieloni (pietruszka i koper).
 7. Woda - 1 szklanka.
 8. Sól - 2 łyżki.
 9. Cukier - 1,5 filiżanki.
 10. Olej roślinny - 1,5 szklanki.
 11. Ocet - 1 szklanka.

Proces gotowania:

Wszystkie powyższe warzywa pokrój w plasterki i dokładnie wymieszaj. Następnie dodaj przegotowaną zimną wodę, sól, cukier, olej roślinny i ocet. Masę tę należy przechowywać w emaliowanej misce przez sześć godzin. Następnie sałatkę wkładamy do sterylnych słoików, sterylizujemy przez 10 minut i od razu zwijamy. Teraz pyszna zimowa sałatka jest gotowa!

Zbiór zielonych pomidorów na zimę

Jak zwykle wyślemy go do przechowywania marynowane pomidory - w ciemność i chłód.

Pamiętaj, aby jeść pomidory w dowolnej postaci, ponieważ wszyscy od dawna wiedzą, że te warzywa są bardzo zdrowe i pożywne. Pomidory zawierają ogromne ilości witamin i minerałów, które są tak potrzebne naszemu organizmowi. I jedzenie pomidorów przez cały rok i nasycenie się witaminami stało się możliwe dzięki konserwowaniu i soleniu pomidorów.


Zobacz podobne przepisy

» » Zbiór zielonych pomidorów na zimę