Nadziewane pomidory

Możesz zrobić lekko solone bardzo szybko i smacznie nadziewane pomidory. Wypełnione posiekanymi ziołami i czosnkiem będą gotowe do spożycia wieczorem (jeśli rano posolisz). Pomidory na zimę solona na sucho z nadzieniem jest wygodna do solenia nie tylko w wannach, wiadrach czy szerokich doniczkach, ale także w słoikach.

Nadziewane pomidory

Gotować lekko solone Przepisy na "nadziewane pomidory" będziesz potrzebować:

  • pomidory;
  • czosnek (jeden ząbek na każdego pomidora);
  • zielenie (koperek, estragon, pietruszka, bazylia);
  • Sól.


Najlepiej wybierać pomidory tej samej wielkości, ale o różnym stopniu dojrzałości. Ale nie przejrzałe i miękkie. Ilość zieleni jest dostosowywana do smaku i dostosowywana niezależnie.

Nadziewane pomidory

Aby posolić lekko solone pomidory soleniem na sucho, należy odciąć łodygi z przygotowanych, suszonych pomidorów, wycinając małe kółko głęboko w miejscu, w którym przymocowana jest gałązka. W uformowanym zagłębieniu układa się ząbek czosnku (mocniej wbija się w miazgę). Wlewa się tam również trochę soli i posiekane posiekane warzywa. Od góry wypełnienie zamyka się wyciętą częścią i jest lekko dociskane, aby nie spadło.

Pomidory nadziewane ziołami i czosnkiem układa się w rondelku lub dużym słoiku w grubszych warstwach. Na wierzchu umieszcza się drewniany krąg lub ceramiczną płytkę, a na ucisku kładzie się ciężar. Pomidory posolić w temperaturze pokojowej. Będą gotowe za 8-10 godzin. Lekko solone pomidory są przechowywane w chłodnym miejscu (piwnica lub lodówka).

Możesz także solić i nadziać niedojrzałe owoce (od zielonego do brązowego). Nadziewane zielone pomidory lekko solone okazuje się gęste, chrupiące i niezwykle smaczne.

Nadziewane pomidory

Również pomidory nadziewane zbierane są przez konserwowanie w marynacie, soku pomidorowym lub w oleju z przyprawami i przyprawami. Pomidory w puszkach na zimę z nadzieniem można zwijać w puszki z metalowymi wieczkami i przechowywać w wyższych temperaturach.


Zobacz podobne przepisy

» » Nadziewane pomidory