Pomidory lekko soloneWraz z nadejściem lata wiele gospodyń domowych zaczyna gotować lekko solone ogórki. A pewnego dnia wpadłem na pomysł, aby ugotować lekko solone pomidory. Ten przepis może wydawać się niektórym dziwny, ale wyniki badania pokazały, że nie wszyscy preferują ogórki, chociaż uważa się je za popularną letnią przekąskę..
Dlaczego pomidory solone są dobre, których przepis dziś wam przedstawię? Po pierwsze brak konserwantów, po drugie sól można regulować samodzielnie, a po trzecie szybkie przygotowanie. Te wszystkie widoczne zalety generalnie dają pozytywny wynik..
Do tego przepisu możesz użyć dowolnych pomidorów, czy to wiśniowych, czy innych średnich odmian. Najważniejsze jest to, że pomidory nie są bardzo duże i gęste w konsystencji. Ponadto ten przepis można stosować przez cały rok. Pomidory przygotowane według tego przepisu solone są w solance. Dzięki temu można je dłużej przechowywać w chłodnym miejscu niż solone w worku, gdzie produkt należy zużyć natychmiast..
Pomimo tego, że przepis nie jest zbyt popularny, w porównaniu z lekko solonymi ogórkami nadal polecam dla odmiany gotować pomidory w podobny sposób.


Składniki

Składniki:
- pomidory - 1 kg,
- koperek - pęczek,
- czosnek - 2 ząbki,
- liście porzeczki - 5 sztuk.,
- kwiatostany kopru - 2 parasole,
- estragon - 2 gałęzie,
- ostra czerwona papryka - szczypta,
- groszek ziele angielskie - 5 groszków,
- czarne ziarna pieprzu - 3 groszki,
- liść laurowy - 2 liście,
- sól dla smaku.układać zioła i przyprawy
Na dno słoika włożyć trochę świeżego kopru, jeden kwiatostan koperku, gałązkę estragonu, liść laurowy din, kilka ziaren ziela angielskiego i czarnego pieprzu, ząbek czosnku i szczyptę ostrej czerwonej papryki.


włóż pomidory
Umyte pomidory włożyć szczelnie do słoika. Zrób to ostrożnie, aby pomidory się nie dusiły..


dodaj przyprawy
Na pomidory połóż te same przyprawy, które kładziesz na dnie słoika.


zalać solanką
Zagotuj wodę, dodaj do niej sól i dobrze wymieszaj. Niech woda trochę ostygnie, ponieważ nie można polać pomidorów gorącą solanką, w przeciwnym razie pękną.


lekko solone pomidory
Pomidory zalać solanką, zamknąć słoik i posolić na 3-5 godzin. Jeśli ten czas ci nie wystarczy, to słone pomidory, dopóki ich nie polubisz.
Zobacz podobne przepisy

» » Pomidory lekko solone