Pomidor kiszony na sucho to smaczny preparat, jak zrobić kiszone pomidory na zimę.

Marynowanie pomidora na sucho to pyszny preparat, jak zrobić kiszone pomidory na zimę.

Pomidor kiszony na sucho na zimę - Czy próbowałeś już takiego marynowania? W zeszłym roku w mojej daczy odbyły się duże zbiory pomidorów, wiele z nich już konserwowałem według różnych pysznych przepisów. A potem sąsiad doradził również tak prosty przepis na pyszne zbiory solonych pomidorów.

Składniki: pomidor, Sól

Podobało mi się, że jest minimum majstrowania przy przepisie, bo w tym sezonie już zajmuję się konserwacją wszelkiego rodzaju domowych przetworów. Ten przepis na marynowanie pomidorów może być przydatny dla ogrodników, którzy mają ich dużo brzydko i mają piwnicę. Mam przyjemność podzielić się z Wami domowym przepisem na wytrawne marynowanie pomidorów na zimę.

Przygotuj solenie:Pomidory -10 kg,

sól kuchenna - 1,1-1,2 kg. (zwykłe, nie jodowane i nie ekstra).

Będziesz także potrzebował beczki do solenia (możesz użyć plastikowego, szklanego, ceramicznego pojemnika lub drewnianej beczki).

Jak marynować pomidory na zimę.

Pomidory

Umiarkowanie dojrzałe, ale nie przejrzałe pomidory, posortuj zepsute i pęknięte. dokładnie umyj pomidory wybrane do marynowania.

Następnie ułóż pomidory warstwami w pojemniku do solenia (beczce), posypując każdą warstwę zwykłą suchą solą. Warstwa soli powinna całkowicie pokrywać warstwę pomidora.

Następnie, gdy pojemnik do wytrawiania jest wypełniony do góry pomidorami zmieszanymi z solą. Umieść kółko na górze tego pojemnika. Kubek powinien być drewniany (ale nie zrobiony z żywicznych drzew) lub po prostu dowolny talerz ceramiczny (aby się nie utleniał). Na szczycie kręgu musisz umieścić ucisk (dowolny kamień lub ciężar). Lepiej jest położyć ucisk, uprzednio owinięty w celofan.

Umieść beczkę pomidorów w zimnym miejscu, za półtora miesiąca będą gotowe.

Marynowanie pomidora na sucho to pyszny preparat, jak zrobić kiszone pomidory na zimę.

Takie jest wytrawianie pomidorów na sucho. Solenie na zimę według przepisu mojego sąsiada na daczy umożliwia przygotowanie pysznych przetworów z pomidorów na zimę. Pomidory można po prostu zjeść jako przystawkę, aw razie potrzeby zmielić je na tarce i otrzymać sok pomidorowy, który można dodawać do różnych potraw zamiast zwykłego pomidora. Takie solone pomidory są przechowywane w piwnicy do wiosny.


Zobacz podobne przepisy

» » Pomidor kiszony na sucho to smaczny preparat, jak zrobić kiszone pomidory na zimę.