Pomidor solony. Jak to jest poprawne?

Solenie pomidora na zimę produkowane na dwa sposoby: na mokro i na sucho. Do marynowania pobierane są czerwone owoce o dość gęstej skórce i elastycznej miazdze, a także różowe, brązowe i zielone pomidory. Spośród nich najlepszy smak i wysoką wartość odżywczą mają brąz i różowy. Pomidory są sortowane według dojrzałości i wielkości przed marynowaniem - ponieważ pomidory jednorodne fermentują bardziej równomiernie i są wysokiej jakości. Pomidorów uszkodzonych, lekko zamrożonych lub złej jakości nie można solić.

Marynowany pomidor

Niezależnie od pojemników, w których jest mokro Przepisy "Marynowanie pomidorów", owoce są wstępnie umyte w wodzie i dobrze wysuszone. Następnie umieszcza się je w przygotowanych pojemnikach i przesuwa z przyprawami, takimi jak ogórki. Na 10 kg pomidora potrzebna jest następująca ilość przypraw:

  • 250 g koperku;
  • 100 g liści chrzanu;
  • 15-20 szt. liście wiśni lub porzeczki;
  • 300 g słodkiej papryki;
  • 2 strąki ostrej papryki (opcjonalnie).


Połowę przypraw ułożyć na dnie przygotowanego naczynia do solenia. Na wierzchu układa się pomidory, a pozostałe przyprawy dodaje się do nich. Napełnione pojemniki (miska, duży rondel, beczka, itp.) Wypełnione są solanką o różnej mocy. W przypadku owoców brązowych lub zielonych zwykle przyjmuje się 8% solanki; w przypadku owoców czerwonych i różowych 10%. Solankę przygotowuje się w taki sam sposób, jak do kiszenia ogórków. Po 2-3 dniach intensywnej fermentacji solankę ponownie napełnia się, aż piana zacznie wypływać z pojemnika. Pojemniki są zamykane tak szczelnie, jak to możliwe.

Marynowany pomidor

Pomidory można również solić w otwartych pojemnikach. Ale w tym celu na pomidory nakłada się ładunek (trochę ucisku) - ale aby nie zmiażdżyć ani zbytnio nie zmiażdżyć owoców. Solone czerwienie, róże i zielone pomidory na zimę fajne jak ogórki. Solony pomidor w słoikach przechowywany w zimnych piwnicach i piwnicach będzie gotowy do użytku za dwa tygodnie. W tym czasie zostanie całkowicie posolony, uzyskując przyjemny aromat i kwaśno-słony smak. Gotowość można sprawdzić po kolorze solanki: powinna być przezroczysta lub z lekkim zamgleniem.

Marynowany pomidor

Do marynowania pomidorów metoda "Lekko solone pomidory po ormiańsku. Przepis ze zdjęciem”. Dzięki temu pomidory nie są tak słone i bardziej pikantne..


» » Pomidor solony. Jak to jest poprawne?